Peavalukeskus

Peavalu on närvisüsteemi kõige sagedasem häire. Umbes pooltel täiskasvanutel esineb aasta jooksul peavalu, kellest enamik leiab leevenduse arsti poole pöördumata. Samas võivad peavalud olla sedavõrd tugevad või sagedased, et need häirivad oluliselt igapäevatoimetusi.

Enim levinud peavalud

“Peavalu”

Peavalu saab täpse diagnoosi alusel tõhusalt ravida

Confido peavalukeskuses käsitleme peavaluravi terviklikult. Peavaluravi teekond algab neuroloogi vastuvõtust, kus selgitatakse välja peavalu põhjused, pannakse diagnoos ja koostatakse raviplaan, et taastada peavalust mõjutatud elukvaliteet. Tõhus peavaluravi eeldab täpset diagnoosi. Confidos on väga head diagnostikavõimalused ning saame teha kõiki vajalikke uuringuid (nt vereanalüüsid, MRT, KT, lumbaalpunktsioon). Määratud diagnoosi põhjal koostab neuroloog raviplaani, mille elluviimisse kaasatakse terve asjatundjate tiim.


Broneeri aeg neuroloogi vastuvõtule

Helista 1330


Peavaluravi meeskonda kuuluvad lisaks neuroloogile:

 • patsient
 • peavaluõde
 • füsioterapeut
 • psühholoog

Patsiente jälgib ja nõustab peavaludele spetsialiseerunud neuroloogiaõde e peavaluõde, kes hindab peavaluravimite mõjusust ja kõrvaltoimeid ning annab nõu, mida on eluviisis vaja muuta, et vähendada peavalu vallandajaid. Samuti teeb neuromodulatsiooni protseduure, mis on tõhusad viisid peavalude ennetamiseks ning leevendamiseks.

Füsioteraapias kasutatakse mitmesuguseid tehnikaid (funktsionaalse liikumise harjutused, kiropraktika, massaaž ja vajadusel kuivnõelaravi protseduurid ehk dry needling), mis parandavad pehmete kudede ja liigeste liikuvust ning tasakaalu. See võib suuresti peavalusid ennetada ja leevendada.

Füsioterapeut õpetab iseseisvalt lõõgastusharjutusi sooritama, et õppida märkama, kuidas stressi ajal lähevad lihased pingesse ja kuidas sellest pingest vabaneda.

Sagedased häirivad peavalud võivad põhjustada hirmu, vaimset pinget ning kahjulikke käitumismustreid, mistõttu on migreenipatsientidel ärevust ja depressiooni palju sagedamini kui tervetel inimestel. Psühholoog hindab meeleolu ning rakendab psühhoteraapiat, et õpetada emotsioone tõhusamalt reguleerima ja paremaid toimetulekumehhanisme kasutama. Emotsioone oskuslikult juhtides väheneb ka peavalu. Psühholoog võib soovitada ja õpetada ka mediteerimist.

Peavaluravi võimalused

Infusioonravi

Närvi­blokaadid

Botox

Neuro­modulatsioon

Nõelravi

Kiireloomuline peavaluravi

  Neuroloogi konsultatsioon (peavalu)

  Näita vabasid aegasid

  Peavalu on närvisüsteemi kõige sagedasem häire. Umbes pooltel täiskasvanutel esineb aasta jooksul peavalu, kuid enamik leiab lahenduse arsti poole pöördumata. Samas võib peavalu olla sedavõrd tugev või sage, et häirib oluliselt igapäevatoimetusi ning vajab arstlikku sekkumist.

  Peavalu diagnoosimiseks ja raviks soovitame aja broneerida neuroloogi vastuvõtule. Vastuvõtu käigus selgitatakse välja peavalu põhjus ja vastavalt diagnoosile (nt migreen, kobarpeavalu, pingepeavalu jne) koostatakse raviplaan, et taastada peavalust mõjutatud elukvaliteet. Peavaluravi meeskonda kuuluvad neuroloog, peavaluõde, füsioterapeut, psühholoog.

  Konsultatsioonile võib pöörduda ka eksperthinnangu saamiseks varasemale diagnoosile või raviplaani korrigeerimiseks.

  Vajadusel tehakse diagnoosi täpsustamiseks lisatasu eest täiendavad uuringud.

  Peavalu konsultatsioon (Tallinn)
  110 €
  Peavalu konsultatsioon (Tartu)
  100 €

  Seda teenust osutame

  Confido Veerenni Tervisekeskuse kliinik
  Veerenni 53a, Tallinn
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  Raatuse 21, Tartu

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Neuroloogi konsultatsioon (peavalu)

  Otsi vabasid aegasid