Uroloogiline kirurgia

Teostame diagonstilisi protseduure ja plaanilist kirurgilist ravi meeste kuse ja sugulendutie ning naiste kuseelundite haiguste korral. Confido Kirurgiakliiniku operatsioonikeskuses on kasutusel uudne ja patsiendisõbralik neerukivide tolmustamise lasertehnoloogia.

Endoskoopiline kusepõie kasvaja eemaldamine (TURB)

Otsi vabasid aegasid

Põiekasvaja transuretraalne resektsioon on operatsioon, mida tehakse varajase staadiumi põievähi diagnoosimiseks ja samaaegseks raviks. Kõige sagedamini esineb põievähivormi, mille puhul ei ole veel kasvaja läbikasvu põieseinast. Põiekasvajat diagnoositakse meestel peaaegu neli korda sagedamini kui naistel. Operatsiooni käigus eemaldab uroloog nähtava kasvaja kogu ulatuses, mis saadetakse patoloogialaborisse analüüsimiseks.

Kui kasvaja on eemaldatud, püüab arst hävitada allesjäänud vähirakke, põletades ala elektrivoolu abil, mida nimetatakse fulgureerimiseks või kauteriseerimiseks. Resektsiooni peetakse edukaks ravimeetodiks just varajases staadiumis avastatud põievähi puhul ning see võib takistada vähi läbikasvu põieseinast. Siiski tuleb põievähk sageli tagasi ning seetõttu on vajalik käia peale operatsiooni regulaarselt järelkontrollis, kus uroloog teostab vastuvõtu käigus ka tsüstoskoopia (põiesisene vaatlus). Kui operatsiooni käigus eemaldatud kasvaja histoloogiline uuring näitab, et teil on kaugelearenenud põievähk, vajate tõenäoliselt edasist ravi. (Cleveland Clinic, 2023)

Vahel kasutatakse lisaks ka fotodünaamilist diagnostikat (PDD)- see on meetod, mille puhul fotodünaamiline ravim paigaldatakse operatsioonieelselt põide. Limaskesta rakud, millel on normaalsetest uroteelirakkudest suurem ainevahetus, nt vähirakud, imavad seda ravimit, mida kasutatakse tsüstoskoopia ajal, kus ravim neeldub sinise valguse poolt, mistõttu kirurg suudab eristada kasvajarakud normaalsetest rakkudest ja seega on võimalik tuvastada lame kahjustused ja väikesed papilloomid, mis valge valguse tsüstoskoopias tähelepanuta jäävad. (Medscape, 2023)

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Uroloogi vastuvõtt
Eelneb operatsioonile
130 €
30 min
Endoskoopiline kusepõie kasvaja eemaldamine
alates 2350 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses