Uroloogiline kirurgia

Teostame diagonstilisi protseduure ja plaanilist kirurgilist ravi meeste kuse ja sugulendutie ning naiste kuseelundite haiguste korral. Confido Kirurgiakliiniku operatsioonikeskuses on kasutusel uudne ja patsiendisõbralik neerukivide tolmustamise lasertehnoloogia. Teeme erinevaid endoskoopilisi ülemise ja alumise kusetrakti operatsioone.  Teeme erinevaid ülemise ja alumise kusetrakti endoskoopilisi operatsioone. Uroloogias teostame ka androloogilisi operatsioone ja koostöös Next Fertility kliinikuga lahendame meeste viljatusega seotud probleeme.

Operatsiooni broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne operatsiooni tutvuge palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

  Endoskoopiline kusepõie kasvaja eemaldamine (TURB)

  Näita vabasid aegasid

  Põiekasvaja transuretraalne resektsioon on operatsioon, mida tehakse varajase staadiumi põievähi diagnoosimiseks ja samaaegseks raviks. Kõige sagedamini esineb põievähivormi, mille puhul ei ole veel kasvaja läbikasvu põieseinast. Põiekasvajat diagnoositakse meestel peaaegu neli korda sagedamini kui naistel. Operatsiooni käigus eemaldab uroloog nähtava kasvaja kogu ulatuses, mis saadetakse patoloogialaborisse analüüsimiseks.

  Kui kasvaja on eemaldatud, püüab arst hävitada allesjäänud vähirakke, põletades ala elektrivoolu abil, mida nimetatakse fulgureerimiseks või kauteriseerimiseks. Resektsiooni peetakse edukaks ravimeetodiks just varajases staadiumis avastatud põievähi puhul ning see võib takistada vähi läbikasvu põieseinast. Siiski tuleb põievähk sageli tagasi ning seetõttu on vajalik käia peale operatsiooni regulaarselt järelkontrollis, kus uroloog teostab vastuvõtu käigus ka tsüstoskoopia (põiesisene vaatlus). Kui operatsiooni käigus eemaldatud kasvaja histoloogiline uuring näitab, et teil on kaugelearenenud põievähk, vajate tõenäoliselt edasist ravi. (Cleveland Clinic, 2023)

  Vahel kasutatakse lisaks ka fotodünaamilist diagnostikat (PDD)- see on meetod, mille puhul fotodünaamiline ravim paigaldatakse operatsioonieelselt põide. Limaskesta rakud, millel on normaalsetest uroteelirakkudest suurem ainevahetus, nt vähirakud, imavad seda ravimit, mida kasutatakse tsüstoskoopia ajal, kus ravim neeldub sinise valguse poolt, mistõttu kirurg suudab eristada kasvajarakud normaalsetest rakkudest ja seega on võimalik tuvastada lame kahjustused ja väikesed papilloomid, mis valge valguse tsüstoskoopias tähelepanuta jäävad. (Medscape, 2023)

  Endoskoopiline kusepõie kasvaja eemaldamine
  Hind alates 2350 €
  Kirurgi vastuvõtt
  120 €
  30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Endoskoopiline kusepõie kasvaja eemaldamine (TURB)

  Otsi vabasid aegasid