- Kusepõie ja tupe vaheliste uuriste operatsoon
- Kusiti fikseerimine uriinipidamatuse puhul
- Kusiti rekonstruktsioon
- Eesnäärme endoskoopiline osaline eemaldamine (TURP)
- Endoskoopiline kusepõie kasvaja eemaldamine (TURB)
- Endoskoopiline kusitiahendi operatsioon
- Endoskoopiline põiekaela lõige (TUIP)
- Endoskoopiline põiekivi purustus
- Neerukivide endoskoopiline eemaldamine
- Eesnaha kida plastika ehk frenuloplastika
- Peitmunandi (krüptorhism) avatud operatsioon
- Peitmunandi (krüptorhism) laparoskoopiline operatsioon
- Mehe steriliseerimine ehk vasoresektsioon
- Munandikoti veenilaiendite operatsioon
- Munandi eemaldamine
- Munandikoti ateroomi või muu nahamuutuse eemaldamine
- Munandimanuse eemaldamine
- Munandimanuse ehk epididüümise tsüsti eemaldamine
- Munandi ehk testise biopsia
- Munandi proteesi paigaldamise operatsioon
- Peenise plastika
- Vesimunandi ehk hüdrotseele operatsioon
- Ümberlõikus ehk tsirkumtsiisio
Endoskoopiline kusepõie kasvaja eemaldamine (TURB)
Näita vabasid aegasidPõiekasvaja transuretraalne resektsioon on operatsioon, mida tehakse varajase staadiumi põievähi diagnoosimiseks ja samaaegseks raviks. Kõige sagedamini esineb põievähivormi, mille puhul ei ole veel kasvaja läbikasvu põieseinast. Põiekasvajat diagnoositakse meestel peaaegu neli korda sagedamini kui naistel. Operatsiooni käigus eemaldab uroloog nähtava kasvaja kogu ulatuses, mis saadetakse patoloogialaborisse analüüsimiseks.
Kui kasvaja on eemaldatud, püüab arst hävitada allesjäänud vähirakke, põletades ala elektrivoolu abil, mida nimetatakse fulgureerimiseks või kauteriseerimiseks. Resektsiooni peetakse edukaks ravimeetodiks just varajases staadiumis avastatud põievähi puhul ning see võib takistada vähi läbikasvu põieseinast. Siiski tuleb põievähk sageli tagasi ning seetõttu on vajalik käia peale operatsiooni regulaarselt järelkontrollis, kus uroloog teostab vastuvõtu käigus ka tsüstoskoopia (põiesisene vaatlus). Kui operatsiooni käigus eemaldatud kasvaja histoloogiline uuring näitab, et teil on kaugelearenenud põievähk, vajate tõenäoliselt edasist ravi. (Cleveland Clinic, 2023)
Vahel kasutatakse lisaks ka fotodünaamilist diagnostikat (PDD)- see on meetod, mille puhul fotodünaamiline ravim paigaldatakse operatsioonieelselt põide. Limaskesta rakud, millel on normaalsetest uroteelirakkudest suurem ainevahetus, nt vähirakud, imavad seda ravimit, mida kasutatakse tsüstoskoopia ajal, kus ravim neeldub sinise valguse poolt, mistõttu kirurg suudab eristada kasvajarakud normaalsetest rakkudest ja seega on võimalik tuvastada lame kahjustused ja väikesed papilloomid, mis valge valguse tsüstoskoopias tähelepanuta jäävad. (Medscape, 2023)
Seda teenust osutame
Broneeri aeg online’is
Teenus: Endoskoopiline kusepõie kasvaja eemaldamine (TURB)