Analüüsid, protseduurid ja uuringud

Autismispektri häire sümptomaatikat hindav uuring lastele

Otsi vabasid aegasid

Autismispektri häired on ajutalitluse eripärast tulenevad psühholoogilise arengu häired, millele on iseloomulikud püsivad sotsiaal-emotsionaalse taju ja vastastikkuse suhtlemise raskused ning piiratud, jäigad käitumismustrid, harjumused ja huvid. Sõltuvalt lapse vanusest, vaimsest võimekusest, kaasuvatest häiretest ning ka keskkonnast võivad nimetatud probleemid väljenduda erinevates olukordades vägagi erineval määral ja viisil.

Autismispektri häire on püsiv seisund, mida ei ole võimalik n-ö välja ravida. Küll aga on võimalik sobilike käitumuslike ning hariduslike sekkumiste abil nagu pereliikmete nõustamine ja juhendamine, lapse ja/või nooruki elu- ja õpikeskkonna kohandamine, kindlate oskuste õpetamine, autismispektri häirega lapse ja tema lähedaste toimetulekut olulisel määral parandada.

Selleks et seda teha, on vaja püstitada õige diagnoos, mis aitab mõista täpsemalt autismispektri häire olemust ning sellega kaasnevaid murekohti (on oluline nii lapse enda kui ka teda ümbritseva tugivõrgustiku seisukohalt).

Meie kliinilised psühholoogid teostavad autismispektri häire diagnostikaks ja diferentsiaaldiagnostikaks vajalikke uuringuid, kasutades selleks ADOS-2 testipatareid (vaatlus, vestlus ja mängulised tegevused lapsega) ja/või ADI-R poolstruktureeritud intervjuud (lapsevanema või hooldajaga läbiviidav poolstruktureeritud intervjuu), küsimustikke, vaatlusi ning vestlust.

Autismispektri häire diagnoosi kinnitab lastepsühhiaater, toetudes lapsevanematelt saadud infole, lapse psüühilise seisundi hinnangule ja kliinilise psühholoogi poolt läbiviidud uuringutulemustele. Soovi korral koostatakse koostöös lapsevanematega ka edasine tegevuskava ja sobilik sekkumisplaan.

Aja broneerimiseks on vajalik eelnev konsultatsioon uuringut läbiviiva spetsialistiga.

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Kliinilise psühholoogi konsultatsioon lapsele esmane
160 €
90 min
Kliinilise psühholoogi konsultatsioon lapsele esmane (Tartu)
100 €
60 min
Laste neuropsühholoogi konsulatsioon esmane
160 €
90 min
Uuring
350 €
Kuni 120 min
Uuring (Tartu)
330 €
Kuni 120 min
Uuringu tagasiside ja konsultatsioon
60 €
Kuni 30 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses