Kirurgia kirurgiakliinik operatsioon lõikus narkoos laserravi bariaatria plastiline kirurgia rinnaoperatsioon neerukivid

Kõrva-nina-kurguhaiguste kirurgia

Kõrva-, nina-, kurguhaiguste kirurgias teostame nii konservatiivset kui operatiivset ravi. Teostame nii adenoidide ja kurgumandlite eemaldamisi, ninaseina plastilisi operatsioone üldnarkoosis kui ka kõrvalestaplastikat. Meie juurde on oodatud ka lapsed ja noorukid.

Operatsiooni broneerimine

Kirurgiliste protseduuride teostamiseks on vajalik eelnev vastuvõtt vastava eriala arstiga, kes paneb kokku teie raviplaani. Broneerige aeg eriarstile või helistage lühinumbril 1330. Enne operatsiooni tutvuge palun operatsioonile tulija meelespeaga ja kodukorraga.

  Ninavaheseina operatsioon ehk septoplastika

  Näita vabasid aegasid

  Ninavahesein ehk septum on osaliselt kõhreline ja osaliselt luuline struktuur, mis eraldab kahte ninaõõnt. 

  Ninavaheseina operatsiooni ehk septoplastikaga sirgestatakse ninavaheseina kõverusi ja seeläbi parandatakse ninahingamist. Operatsioon teostatakse üldnarkoosis. Operatsioon toimub nina sees ja peale operatsiooni midagi väliselt näha ei ole.

  Vahetult peale operatsiooni võib ninahingamine olla takistatud, ninas võivad olla tampoonid, nina all side. Teie raviarst informeerib teid, kuidas ninas olevate tampoonidega käituda.

  Operatsiooni käik

  • Sirgestatud ninavahesein fikseeritakse tavaliselt operatsiooni lõpus plastikplaatidega, mis on kinni õmmeldud ja mis eemaldatakse ninast arsti poolt tavaliselt nädal peale operatsiooni. 

  Operatsioonijärgne hooldus

  • Pärast operatsiooni võib esineda peavalu ja kerget kuni mõõdukat palavikku (tavaliselt alla 38ºC). Valu ja palaviku leevendamiseks kasutage paratsetamooli (saadaval käsimüügis). 
  • Heaks operatsioonijärgseks tulemuseks ja kiiremaks ning kergemaks taastumiseks on oluline kodune ninahooldus! Nina peab loputama soolaveelahusega 3-5 korda päevas ja niisutama ninaõli või -salviga 3-5 korda päevas. Täpsed juhised annab vajadusel teie raviarst. 

  Verejooksu ohu tõttu hoiduge kahe nädala jooksul:

  • tugevast füüsilisest koormusest
  • kuumaprotseduuridest (vann, saun, solaarium jms)
  • suure jõuga nina nuuskamisest

  Pöörduge oma raviarsti poole või lähimasse valvehaiglasse, kui teil tekib:

  • tugev ninaverejooks
  • kehatemperatuuri tõus üle 38ºC
  • nina valu ja ninakinnisuse süvenemine
  • turse, punetus, kõrgenenud temperatuur haavapiirkonnas
  • rohke kollakas-rohekas eritis ninast
  Ninavaheseina operatsioon
  Alates 1300 €
  Ninavaheseina operatsioon koos konhoplastikaga
  Alates 1400 €
  Eriarsti vastuvõtt
  100 €
  30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Ninavaheseina operatsioon ehk septoplastika

  Otsi vabasid aegasid