Kõrva-nina-kurguhaiguste kirurgia

Kõrva-, nina-, kurguhaiguste kirurgias teostame nii konservatiivset kui operatiivset ravi. Teostame nii adenoidide ja kurgumandlite eemaldamisi, ninaseina plastilisi operatsioone üldnarkoosis kui ka kõrvalestaplastikat. Meie juurde on oodatud ka lapsed ja noorukid.

Kurgumandlite eemaldamine

Otsi vabasid aegasid

Kurgumandlid ehk suulae tonsillid on paariselundid, mis paiknevad mõlemal pool neelus kurgukaarte vahel.

Kurgumandlite eemaldamise sagedasemateks põhjusteks on krooniline kurgumandlite põletik ja liiga suured kurgumandlid, mis tekitavad patsiendile kaebuseid. Operatsioon teostatakse üldnarkoosis ja päevakirurgias ehk operatsioonipäeva õhtul võib enamasti minna kodusele ravile.

Enne operatsiooni:

 • 1–2 nädalat enne operatsiooni tehakse vajalikud vereanalüüsid ja muud uuringud (nt EKG).
 • 1 nädal  enne operatsiooni ärge tarvitage aspiriini, ibuprofeeni, ketoprefeeni sisaldavaid põletikuvastaseid ravimeid.
 • Plaanilist operatsiooni ei tehta ägeda haiguse (palavik, nohu, köha, kõhulahtisus jms) ajal.
 • Operatsioonipäeval ei tohi süüa 6 tundi ja juua 4 tundi enne operatsiooni või protseduuri, kui arst ei ole teid teisiti juhendanud.

Pärast operatsiooni meditsiiniasutuses:

 • Pärast operatsiooni jääb patsient päevakirurgia üksusesse jälgimisele vajadusel kuni 8 tunniks.
 • Narkoosijärgselt võib esineda uimasust, iiveldust, peavalu ja lihaste valulikkust.
 • Vahetult peale operatsiooni võib esineda veritsust suust  – suhu valguv veri ja sülg tuleb sülitada välja, mitte neelata alla, kuna allaneelatud veri tekitab iiveldust ja oksendamist.
 • Vahetult peale operatsiooni ei tohi köhida/”kurku puhastada”.

Operatsioonijärgne režiim kodus:

 • Kehatemperatuuri vähene tõus peale operatsiooni on normaalne. Kui temperatuur tõuseb üle 38 ˚C, võtke ühendust meie lühinumbril 1500, kus saate esmase nõustamise ja vajadusel suunatakse Teid arsti vastuvõtule.
 • Kuni 3 nädalat peale operatsiooni vältida suurt füüsilist koormust ja kuumaprotseduure (vann, saun, solaarium).
 • Esimestel nädalatel peale operatsiooni peavad toidud ja joogid olema jahedamad (kehatemperatuuril), pehmema tekstuuriga ja maitselt mahedamad, et vältida haavade traumeerimist ja mitte tekitada liigset valu.
 • Taastumiseks on oluline piisava koguse vedeliku tarbimine. Vee joomine niisutab suud ja neelu ning vähendab valu ja põletiku tekke ohtu.
 • Suitsetamine takistab paranemist!
 • Operatsioonijärgne valu esineb tavaliselt kuni 2 nädalat. Valu võib kiirguda kõrva(desse). Kasutage valuvaigistina paratsetamooli (soovitavalt lahustuva tabletina, lastel siirupi või küünaldena). Teie raviarst annab peale operatsiooni vajadusel täpsemad valuravi juhised.
 • Operatsioonijärgselt moodustub haavadele algselt valkjas, hiljem kollakas/hallikas katt, mis võib ajutiselt põhjustada ka halba hingeõhku. Katud eemalduvad ise, tavaliselt 10.−14. päeval peale operatsiooni.
 • Suuhügieen peab peale operatsiooni olema hea, peske hambaid 2 korda päevas, tagumisi ettevaatlikult, et vältida haavade vigastamist.

NB! Verejooksu oht esineb kuni kolme nädala vältel peale operatsiooni, kuni katud eemalduvad. Tavaliselt verejooks peatub, kui hoida suus jääkuubikuid ning asetada kuklale ja kaelale külm mähis. Kui verejooks ei lakka 10–15 minuti jooksul, tuleb kutsuda kiirabi, kes toimetab Teid valvehaiglasse. Kui veritsus esineb lapsel, tuleb kiirabisse helistada kohe.

Tartus võtame patsiente vastu alates 5. eluaastast!

Operatsioonile suunamiseks on vajalik Confido eriarsti vastuvõtt. Operatsiooni hinnale lisanduvad uuringud, analüüsid ning muud vajalikud operatsioonieelsed teenused.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Kurgumandlite eemaldamise operatsioon (Tallinn)
Alates 1150 €
Kurgumandlite eemaldamise operatsioon (Tartu)
Alates 1050 €
Adenoidi ja kurgumandlite eemaldamine (Tallinn)
Alates 1300 €
Adenoidi ja kurgumandlite eemaldamine (Tartu)
Alates 1200 €
Kirurgi vastuvõtt
Alates 100 €
30 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses