Proktoloogiline kirurgia

Proktoloogiline kirurgia tegeleb päraku- ja pärasoolehaiguste diagnostika ja raviga. Pakume nii konservatiivseid kui ka vähetraumaatilisi operatsioone, mis on traditsioonilistest kirurgilistest sekkumistest patsiendile palju mugavamad.

Pärakulõhede kirurgiline ravi ehk fissurektoomia

Otsi vabasid aegasid

Pärakulõhed on väga valulik seisund, mille põhjuseks võib olla muu hulgas kõhukinnisus, trauma või põletik. Pärakulõhe raviks on mitmeid meetodeid, sealhulgas ravimid, dieet ja füsioteraapia. Kui need meetodid ei anna soovitud tulemusi, võib osutuda vajalikuks kirurgiline sekkumine, mida nimetatakse fissurektoomiaks ehk pärakulõhe eemaldamiseks.

Fissurektoomia protseduur hõlmab kirurgilist eemaldamist pärakulõhe piirkonnas. Protseduur viiakse läbi üldnarkoosis ning selle kestus võib varieeruda sõltuvalt lõhe raskusest ja asukohast. Kirurg teeb lõike lõhe ümber ja eemaldab kahjustunud koe. Seejärel õmmeldakse haav ja paigaldatakse drenaaž, mis võimaldab haava kaudu väljuvatel vedelikel voolata välja.

Pärast operatsiooni on oluline jälgida hügieenireegleid ja vältida rasket füüsilist koormust, et võimaldada kehal paraneda. Taastumisaeg võib varieeruda sõltuvalt patsiendi individuaalsetest omadustest ja operatsiooni keerukusest. Arst võib määrata ka ravimeid valu leevendamiseks ja haava paranemise kiirendamiseks.

Fissurektoomia on tõhus meetod pärakulõhe raviks, kuid nagu iga kirurgiline protseduur, võib see põhjustada tüsistusi, nagu infektsioon, verejooks ja valu. Seetõttu on oluline konsulteerida spetsialistiga ja hinnata riske enne protseduuri otsustamist.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Kirurgi vastuvõtt
110 €
30 min
Pärakulõhede kirurgiline ravi ehk fissurektoomia
alates 1100 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses