Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Liigesepunktsioon ja liigestesisesed süstid

  Näita vabasid aegasid

  Liigesepunktsiooni kasutatakse liigesehaiguste diagnoosimiseks ja raviks. Liigesehaiguse tõttu võib suureneda liigesevedeliku hulk liigeseõõnes ning tekib liigesevalu ja/või -funktsiooni häire.

  Liigesepunktsiooni ja -süstimist teostatakse diagnostikaks ja ravimi viimiseks liigesesse. Seda kasutatakse ka juhul, kui liigeses on liigne vedelik, mis põhjustab liigesekapsli venitust või valu. Liigesevedeliku osalise eemaldamisega alaneb liigesesisene rõhk ning valu leeveneb.

  Punktsiooni hind on 35 eurot üks piirkond, vajadusel lisandub ravimi hind. Protseduurile lisandub arsti konsultatsiooni tasu.

  • Enne punktsiooni
   Liigesepunktsioonile tulles peab olema nahk puhas (vältige õlide- kreemide kasutamist).
  • Punktsiooni ajal
   Punktsiooni piirkond puhastatakse ja liigest punkteeritakse nõelaga – kas tõmmatakse nõelaga liigesest vedelikku välja või viiakse liigesesse ravim. Punktsioonikohale asetatakse plaaster ning vajadusel lisatakse rõhkside.
  • Pärast punktsiooni
   Pärast ravimi süstimist võib liiges olla valulik. Vajadusel võtke valuvaigistit. Plaastrit ja/või sidet hoidke peal vähemalt 24 tundi. Väga harva tekib liigeses infektsioon või veritsus. Kui siiski tekib tugev valu, tõuseb kõrge palavik või liigese ümbruses süveneb punetus ja turse, pöörduge arsti vastuvõtule järelkontrolli.

  NB! Confidos teostavad liigesesiseseid süste perearstid dr Jaanson ja dr Ölluk ning reumatoloogid dr Otsa ja dr Veldi. Alustuseks tuleb boroneerida arsti konsultatsioon. Arst otsustab protseduuri vajalikkuse üle konsultatsiooni käigus.

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  6. korrus, Raatuse 21, Tartu

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Liigesepunktsioon ja liigestesisesed süstid

  Otsi vabasid aegasid