Nimmeradikuliidi ehk diski prolapsi kirurgiline ravi koos füsioterapeudi konsultatsiooniga

Otsi vabasid aegasid

Lülivaheketta väljasopistumine ehk diskiprolaps, tähendab seda, et ketas nihkub närvikanalisse ja avaldab survet närvijuurtel, mis võib põhjustada alaseljavalu ja tugevat valu jala piirkonnas. Diskiprolapsi võivad põhjustada mitmed haigused, nagu näiteks diski kulumishaigus (DDD), lülilibisemine, traumad, pahaloomulised haigused ja osteoporootilised lülimurrud.

Kuigi konkreetsed soovitused lülivaheketta väljasopistumise ärahoidmiseks puuduvad, võivad rasked füüsilised tööd ja teatud spordialad seda soodustada. Diskiprolapsid esinevad kõige sagedamini 30-50-aastaste meeste seas. Enamik diskiprolapsidest esineb lülisamba nimmepiirkonnas (L4/5 ja L5/S1 tasemel). Kergete valude korral võib abi saada käsimüügi valguvaigistitest, kuid kaebuste süvenemisel tuleks konsulteerida seljaspetsialistiga, et koostada täpne raviplaan. Kirurgilise ravi korral on eesmärgiks sopistunud diskitüki eemaldamine ning seljaaju või närvijuurte survest vabastamine. Kui teil esineb süvenevat jalanõrkust, soole- ja põiehäireid, tuleks kohe pöörduda spetsialisti poole, kuna sel juhul võib olla vajalik erakorraline kirurgiline sekkumine. Umbes 10% diskiprolapsiga patsientidest vajab kirurgilist ravi.

Nimmeradikuliidi ehk diskiprolapsi diagnoosi ning ravi määrab seljakirurg. Oma ravi teekonda alusta seljakirurgi vastuvõtult!

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Kirurgi vastuvõtt
150 €
30 min
Nimmeradikuliidi ehk diskiprolapsi kirurgiline ravi
alates 2850 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses