Proktoloogiline kirurgia

Proktoloogiline kirurgia tegeleb päraku- ja pärasoolehaiguste diagnostika ja raviga. Pakume nii konservatiivseid kui ka vähetraumaatilisi operatsioone, mis on traditsioonilistest kirurgilistest sekkumistest patsiendile palju mugavamad.

Hemorroidektoomia ehk hemorroidide eemaldamine

Otsi vabasid aegasid

Klassikaline hemorroidektoomia on kirurgiline operatsioon, mille käigus eemaldatakse patoloogiliste muutustega koed (hemorroidid). Protseduuri teostatakse Confido Laserravi kliinikus või Kirurgiakliinikus spetsialiseerunud kirurgide ja proktoloogide poolt.

Operatsiooni näidustused

  • 3.–4. staadiumi hemorroidid
  • Hemorroidide ebaefektiivne ravi minimaalselt invasiivsete meetoditega
  • Probleemi kordumine pärast minimaalselt invasiivsete meetoditega ravimist
  • Hemorroidide prolaps iga kord pärast roojamist, nende ise paigale asetamine on võimatu
  • Väheinvasiivsete meetodite kasutamine on võimatu
  • Suured sõlmed

Operatsioonist

Hemorroidektoomia puhul lõigatakse ära osa pärasoolest või hemorroididest. Pärasoole limaskesta õmmeldakse. Protseduuri ajal kasutatakse üldanesteesiat või spinaalanesteesiat. Operatsiooni keskmine kestus on umbes 60 minutit.

Hemorroidektoomiaks valmistumine

Esmalt tuleb tulla Confido proktoloogi vastuvõtule, kus kuulatakse ära kaebused, tehakse uuringud ja analüüsid. Enne operatsiooni tuleb soolte puhastamiseks teha klistiir (üks eelmisel õhtul ja teine protseduuri päeval) või kasutada eelmisel päeval lahtisteid. Soovitatav on minna üle spetsiaalsele dieedile (vähese rasvasisaldusega puljong, keedetud kala, keedetud liha, juust). Õhtusöök protseduuri eelõhtul peab olema võimalikult kerge. Vältige gaase tekitavate toitude (oad, kapsas, leib) söömist 48 tundi enne protseduuri. Protseduuri päeval ärge suitsetage, jooge ega sööge. Teavitage oma arsti ravimitest, mida te kasutate. Täpsemad juhised saate arstilt isikliku konsultatsiooni käigus.

Pärast operatsiooni

Taastumine pärast klassikalist hemorroidektoomiat võtab keskmiselt 2–3 nädalat. Teatud individuaalsete eripärade korral võib taastumine aega võtta kuni poolteist kuud. Taastumise ajal peab patsient järgima soovitusi, sealhulgas dieeti, hügieenirežiimi, ravimeid ja kehalise tegevuse piiramist.

Korduma kippuvad küsimused

Millal ma saan pärast operatsiooni kõndima hakata?

Võite proovida kõndida järgmisel päeval pärast operatsiooni, kuid kõigil ei pruugi taastumine nii kerge olla.

Millal saan taas spordiga tegelema hakata?

Kuu aega pärast operatsiooni (vältige raskuste tõstmist, eelistage ujumist ja sörkimist).

Millal tohib taas seksuaaleluga alustada?

Ligikaudu 2 nädalat pärast operatsiooni.

Miks teha hemorroidektoomiat just Confidos?

Oleme tegelenud hemorroidide laserraviga, kasutades kõige nüüdisaegsemat tehnikat alates 2002. aastast. Meie meeskonnas töötavad kogenud proktoloogid ja meie käsutuses on tipptasemel operatsioonisaal. Seetõttu saame taolised delikaatsed probleemid lahendada võimalikult tõhusalt, ilma järjekordadeta, patsiendi jaoks minimaalse ebamugavuse ja minimaalse taastumisajaga.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Kirurgi vastuvõtt
110 €
kuni 30 minutit
Päraku veenikomude eemaldamine (hemorroidid) ehk hemorroidektoomia
Hind alates 1650 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses