Hemorroidide ravi

Confido Meditsiinikeskuse proktoloogid konsulteerivad, vaatavad läbi, teostavad vajalikke uuringuid ja määravad pärasoole haigustele tõhusa individuaalse raviprogrammi. Enamik meie protseduure ja proktoloogilisi operatsioone on vähetraumaatilised ning eristuvad patsiendi maksimaalse võimaliku mugavuse ja minimaalse taastumisperioodi poolest.

  Hemorroidektoomia

  Näita vabasid aegasid

  Klassikaline hemorroidektoomia on kirurgiline operatsioon, mille käigus eemaldatakse patoloogiliste muutustega koed (hemorroidid). Protseduuri teevad Confido laserravi kliinikus spetsialiseerunud kirurgid-proktoloogid.

  Operatsiooni näidustused

  • 3.–4. staadiumi hemorroidid
  • Hemorroidide ebaefektiivne ravi minimaalselt invasiivsete meetoditega
  • Probleemi kordumine pärast minimaalselt invasiivsete meetoditega ravimist
  • Hemorroidide prolaps iga kord pärast roojamist, nende ise paigale asetamine on võimatu
  • Väheinvasiivsete meetodite kasutamine on võimatu
  • Suured sõlmed

  Operatsioonist

  Hemorroidektoomia puhul lõigatakse ära osa pärasoolest või hemorroididest. Pärasoole limaskesta õmmeldakse. Protseduuri ajal kasutatakse üldanesteesiat või spinaalanesteesiat. Operatsiooni keskmine kestus on umbes 60 minutit.

  Hemorroidektoomiaks valmistumine

  Peate tulema Confido laserravi kliiniku proktoloogi konsultatsioonile, kus võetakse anamnees, kuulatakse ära kaebused, tehakse uuringud, saadetakse tegema vajalikke analüüse ja vajaduse korral konsultatsioonidele. Enne operatsiooni tuleb soolte puhastamiseks teha klistiir (üks eelmisel õhtul ja teine protseduuri päeval) või kasutada eelmisel päeval lahtisteid. Soovitatav on minna üle spetsiaalsele dieedile (vähese rasvasisaldusega puljong, keedetud kala, keedetud liha, juust). Õhtusöök protseduuri eelõhtul peab olema võimalikult kerge. Vältige gaase tekitavate toitude (oad, kapsas, leib) söömist 48 tundi enne protseduuri. Protseduuri päeval ärge suitsetage, jooge ega sööge. Teavitage oma arsti ravimitest, mida te kasutate. Täpsemad juhised saate arstilt isikliku konsultatsiooni käigus.

  Pärast operatsiooni

  Taastumine pärast klassikalist hemorroidektoomiat võtab keskmiselt 2–3 nädalat. Teatud individuaalsete eripärade korral võib taastumine võtta kuni poolteist kuud. Taastumise ajal peab patsient järgima soovitusi, sealhulgas dieeti, hügieenirežiimi, ravimeid ja kehalise tegevuse piiramist.

  Korduma kippuvad küsimused

  • Millal ma saan pärast operatsiooni kõndima hakata?
   Võite proovida kõndida järgmisel päeval pärast operatsiooni, püüdke rohkem lamada ja kõndida ning vähem istuda ja seista.
  • Millal saan taas spordiga tegelema hakata?
   Kuu aega pärast operatsiooni (vältige raskuste tõstmist, eelistage ujumist ja sörkimist).
  • Millal tohib taas seksuaaleluga alustada?
   Ligikaudu 2 nädalat pärast operatsiooni.
  • Miks teha hemorroidektoomiat just Confido laserravi kliinikus?
   Oleme tegelenud hemorroidide laserraviga, kasutades kõige nüüdisaegsemat tehnikat alates 2002. aastast. Meie meeskonnas töötavad kogenud proktoloogid ja meie käsutuses on tipptasemel operatsioonisaal. Seetõttu saame taolised delikaatsed probleemid lahendada võimalikult tõhusalt, ilma järjekordadeta, patsiendi jaoks minimaalse ebamugavuse ja minimaalse taastumisajaga.
  Konsultatsioon
  110 €
  kuni 30 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Hemorroidektoomia

  Otsi vabasid aegasid