Sisehaigused

Sisearst on laia spetsialiseerumisega eriarst, kes omab teadmisi organsüsteemide mittekirurgilistest haigustest, ennetusest, diagnostikast ja ravivõimalustest. Peamised põhjused ja probleemid, miks sisearsti poole pöördutakse: kõrge põletikunäitaja aneemia, kasvaja kahtlused, hulgihaigused.

Sisearst-kliinilise farmakoloogi konsultatsioon

Sisehaiguste arst on laia spetsialiseerumisega eriarst, kes omab teadmisi organsüsteemide mittekirurgilistest haigustest, nende ennetusest, prognoosist, diagnostikast ja ravivõimalustest.

Teades patsiendi sümptomeid ja kaebusi, koostab sisearst diagnoosi täpsustamiseks uuringuplaani ning suunab patsiendi vajadusel kitsama spetsialiseerumisega eriarsti, näiteks kopsuarsti või südamearsti juurde.

Kõige sagedasemad probleemid, millega sisearst tegeleb, on: südame-veresoonkonna haigused, venoosne tromboos, aneemia diagnostika ning kasvaja kahtlusel haiguse leidmiseks uuringuplaani koostamisega.

Olete oodatud pöörduma vastuvõtule, kui:

  • kahtlustate endal mõnda mittekirugilist siseorgani haigust (nt südame-veresoonkonna- või endokriinsüsteemi haigus, ülekaalulisusega seotud probleemid, maksa- ja seedeelundkonna haigus);
  • soovite lisainfot haiguse olemuse, prognoosi või diagnostika kohta;
  • soovite infot raviskeemi või haiguste ennetust puudutavates küsimustes.

Kliiniline farmakoloog on lisaspetsialiseerumisega arst, kes nõustab nii patsiente kui ka arste ravimitega seotud küsimustes. Seega on konsultatsioonile oodatud patsiendid, kes tarvitavad samaaegselt mitmeid erinevaid ravimeid.

Kliinilise farmakoloogi konsultatsioon annab võimaluse läheneda patsiendi olemasolevale raviskeemile terviklikult, sh vaadata üle kasutatavad ravimid, hinnata nende efektiivsust ning vajalikkust, ja teha korrektuure ravimite valikus, annustes. Konsultatsiooni käigus saab kliiniline farmakoloog väljastada vajadusel ka uusi retsepte. Pärast raviskeemi korrigeerimist võib olla vajalik järelkontroll, et hinnata skeemi efektiivsust ning teha vajadusel edasisi kohandusi.

NB! Konsultatsiooni käigus võib tekkida vajadus analüüsideks ja/või-uuringuteks, mille eest tuleb lisaks maksta.

Tasulisele vastuvõtule aja broneerimiseks ei ole vaja saatekirja.

Teenuseosutajad

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Sisearst-kliinilise farmakoloogi konsultatsioon (ka videokonsultatsioon)
90 €
40 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses