Peavalu neuroloog arsti vastuvõtt migreen

Peavalukeskus

Peavalu on närvisüsteemi kõige sagedasem häire. Umbes pooltel täiskasvanutel esineb aasta jooksul peavalu, kellest enamik leiab leevenduse arsti poole pöördumata. Samas võivad peavalud olla sedavõrd tugevad või sagedased, et need häirivad oluliselt igapäevatoimetusi.

Enim levinud peavalud

“Peavalu”

Peavalu saab täpse diagnoosi alusel tõhusalt ravida

Confido peavalukeskuses käsitleme peavaluravi terviklikult. Peavaluravi teekond algab neuroloogi vastuvõtust, kus selgitatakse välja peavalu põhjused, pannakse diagnoos ja koostatakse raviplaan, et taastada peavalust mõjutatud elukvaliteet. Tõhus peavaluravi eeldab täpset diagnoosi. Confidos on väga head diagnostikavõimalused ning saame teha kõiki vajalikke uuringuid (nt vereanalüüsid, MRT, KT, lumbaalpunktsioon). Määratud diagnoosi põhjal koostab neuroloog raviplaani, mille elluviimisse kaasatakse terve asjatundjate tiim.


Broneeri aeg neuroloogi vastuvõtule

Kiireloomulise peavaluravi vastuvõtule pöördumiseks helista 1330


Peavaluravi meeskonda kuuluvad lisaks neuroloogile:

 • patsient
 • peavaluõde
 • füsioterapeut
 • psühholoog

Patsiente jälgib ja nõustab peavaludele spetsialiseerunud neuroloogiaõde ehk peavaluõde, kes annab nõu, mida on eluviisis vaja muuta, et vähendada peavalu vallandajaid. Samuti hindab peavaluravimite mõjusust ja kõrvaltoimeid ning teeb neuromodulatsiooni protseduuri, mis on tõhus viis peavalu ennetamiseks ja leevendamiseks.

Füsioteraapias kasutatakse mitmesuguseid tehnikaid (funktsionaalse liikumise harjutused, kiropraktika, massaaž ja vajadusel kuivnõelaravi protseduurid ehk dry needling), mis aitab parandada pehmete kudede ja liigeste liikuvust ning tasakaalu.

Peavaluravis on oluline roll ka psühholoogil, kes rakendades psühhoteraapiat õpetab emotsioone oskuslikult juhtima ja igapäevaeluga toime tulema.

  Peavalu kiireloomuline ravi

  Pikale veninud migreeniataki või mõne muu tugeva peavalu korral võib jääda kodustest ravivõimalustest väheks. Tõhusa abi saamiseks soovitame siis pöörduda meditsiiniasutusse.

  Confido peavalukeskuses saame osutada kiireloomulist ravi patsiendile, kellel on juba varasem arstlik peavalu diagnoos. Teid võtab vastu peavaludele spetsialiseerunud neuroloog, kes pärast vestlust ja läbivaatust määrab sobiva ravi. Ravivõimalusteks on:

  • veenisisesed ravimid – valuvaigistid, iiveldusvastased vahendid ja spetsiaalsed migreenihoogu leevendavad ravimid;
  • närviblokaadid ehk närvide juurde tehtavad tuimestussüstid – kõige sagedamini kasutatakse närviblokaade kuklapiirkonnas, kuid alternatiivina on võimalik teha ka otsmiku- või oimupiirkonda;
  • neuromodulatsioon – kerge kaasaskantav aparaat (näiteks gammaCore) asetatakse nahale kas pea- või kaelapiirkonnas elektriimpulsside edastamiseks, mis leevendavad peavalu.

  Tähelepanu! Palun pöörduge erakorralise meditsiini osakonda või kutsuge kiirabi, KUI peavalu vajab kiiret leevendamist JA

  • teil ei ole varasemat kindlat peavalu diagnoosi ja/või peavalu on oma iseloomult senisest erinev,
  • peavalu on tekkinud füüsilisel koormusel või peavalu on muutunud äkki väga tugevaks (meenutab noahoopi).

  Kiireloomulise peavaluravi vastuvõtud toimuvad tööpäeviti. Aja saab broneerida Confido kõnekeskuse telefonil 1330 ja kliinikutes kohapeal.

  Peavalu kiireloomuline ravi
  185 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn