Psühhiaatria (konsultatsioonid)

Kõikidel inimestel võib elu jooksul ette tulla kergemaid ja lühiaegseid või raskemaid ja kestvamaid vaimse tervise häireid.
Psühhiaater tegeleb inimeste vaimse tervise probleemidega keskendudes psüühika- ja käitumishäirete diagnoosimisele, hindamisele, ravimisele ja ennetamisele. Psühhiaater hindab inimese psüühilist seisundit ning annab soovitused edasise raviplaani osas. Lähtuvalt vajadusest määrab psühhiaater ravimeid, annab soovitusi psühhoteraapiasse minekuks või mõne muu spetsialisti poole pöördumiseks. Psühhiaatri konsultatsioonide sagedus ja ravi kestvus sõltub patsiendi seisundist ning haiguse kulust, reeglina on visiitide sagedus suurem ravi algusfaasis. Psühhiaatri peamiseks uurimismeetodiks on psühhiaatriline intervjuu, täpsustavaid uuringuid määratakse vajaduse ilmnedes.

Psühhiaatri tasulisele vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Psüühilise seisundi hindamine tõendi saamiseks

Otsi vabasid aegasid

Psüühilise seisundi hindamine on psühhiaatri arvamus inimese psüühilise seisundi kohta. Psühhiaatri arvamuse vajalikkus tuleneb sellest, et teatud ülesannete sooritamisel ei tohi inimesel esineda psüühikahäiret, millest tuleneva käitumisega võiks ta ohustada teiste elu, tervist ja/või julgeolekut. Psühhiaatri arvamus on professionaalne ning tugineb esmaselt psühhiaatrilisele intervjuule ja digisüsteemis olevatele terviseandmetele. Vajadusel määratakse täiendavaid teaduslikult põhjendatud uurimismeetodeid.

Kui psüühikahäireid ei tuvastata, väljastatakse ka sellesisuline tõend. Teenuse eest tuleb tasuda ka juhul, kui arsti otsusel tõendit ei väljastata.

Kellele soovitame

  • Relvaloa taotlemisel
  • Kaitseressursside Ametile esitamiseks
  • Lapsendamisel

Relvaloa taotlemiseks vajaliku tervisekontrolli ja psühhiaatri poolt läbiviidava psüühilise seisundi hindamise saad teha kiiresti ning mugavalt ühes kohas. Võimalusel pakume kõiki vastuvõtte samal päeval.

Kui tõendi väljastamist takistavaid tervisehäireid ei tuvastata, väljastatakse tervisetõend. Loe lähemalt »

Palume enne vastuvõtule tulekut printida välja ja täita allolevad küsimustikud

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Psüühilise seisundi hindamine tõendi saamiseks
180-245 €
kuni 50 minutit
Psüühilise seisundi hindamine
Vajalik psühhiaatri konsultatsioon
180 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses