Dr Martin Kivivare

Dr Martin Kivivare

Psühhiaater

Dr Kivivare tunneb süvendatud huvi erinevate meeleoluhäirete raviküsimuste, näiteks depressiooni (sh keerulisemate nn ravimresistentsete juhtumite), bipolaarse meeleoluhäire, üldistunud ärevushäire, paanikahäire, isiksushäirete, aga ka psühhootiliste häirete, näiteks skisofreenia vastu. Dr Kivivare peab enesetäiendamist oluliseks, käies ennast iga-aastaselt täiendamas suurematel rahvusvahelistel kongressidel nii Euroopas kui ka Ameerikas. Samuti omab dr Kivivare käsitust erinevatest psühhoteraapiatest ja on läbinud nii kognitiiv-käitumusliku kui pereteraapia algkoolituse.

Psühhiaatrina peab dr Kivivare oluliseks käsitlust vaimsest tervisest, kui inimese ühest olulisimast ressursist, mis on vajalik täisväärtusliku elu elamiseks.

Vaimse tervise probleemid on levinumad kui sageli arvatakse, olles arenenud maades üheks peamiseks pikaajalise töövõimetuse põhjuseks. Seepärast julgustan inimesi oma vaimsele tervisele tähelepanu pöörama ja selle eest hoolitsema. Oma töös olen tegelenud väga erineva taustaga inimeste ja muredega, seejuures olen õppinud inimest terviklikult käsitlema. Psühhiaatrina on minu esmaseks ülesandeks välja selgitada, kas tegemist on meditsiinilist sekkumist vajava psüühilise haigusseisundiga, välistades esmalt kaebuste põhjustena võimalikud füüsilised tegurid. Seejärel saab juba koos kliendiga arutada erinevaid tänapäevaseid ravivõimalusi ja valida üheskoos just temale sobiva raviviisi. Eelistan kästlust vaimsest tervisest, kui inimese ühest olulisimast ressurssist, mis on vajalik täisväärtusliku elu elamiseks.

Broneeri aeg

Töökeeled

  • Eesti
  • Inglise
  • Soome

Haridus

2009 – 2013
Tartu Ülikool, psühhiaatria residentuur
2001 – 2009
Tartu Ülikooli arstiteaduskond, ravi eriala
1989 – 2001
Tartu Miina Härma Gümnaasium

Töökogemus

2019 – …
Confido Meditsiinikeskuse Vaimse Tervise Keskus, psühhiaater
2019
Pea- ja Kaelakirurgia OÜ, psühhiaater
2019 – …
Kokkola keskhaigla psühhiaatria avaosakond, psühhiaater
2011 – 2018
Vaasa keskhaigla psühhiaatria polikliinik, psühhiater
2009 – 2013
Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaatriakliinik, arstresident

Meditsiinilised huvipunktid

  • Eesti Psühhiaatrite Selts
  • Eesti Nooremarstide Ühendus

Olulised erialased täiendkoolitused

Olen süvendatult huvi tundnud erinevate meeleoluhäirete raviküsimuste vastu, käies ennast iga-aastaselt täiendamas suurematel rahvusvahelistel kongressidel nii Euroopas kui ka Ameerikas. Oman üldist käsitust erinevatest psühhoteraapiatest ja olen läbinud nii kognitiiv-käitumusliku kui pereteraapia algkoolituse.

Meditsiinilised huvipunktid

Oman kogemust erinevate meeleolu- ja ärevushäirete, näiteks depressiooni (sh keerulisemate nn ravimresistentsete juhtumite), bipolaarse meeleoluhäire, üldistunud ärevushäire, paanikahäire, isiksushäirete, aga ka psühhootiliste häirete näiteks skisofreenia ravis.

Iseendast

Vabal ajal meeldib mulle sõprade seltsis aega veeta, viibida looduses, harrastada disc golfi, lugeda mõnda head raamatut ja mängida kitarri.

Broneeri aeg