Logopeedia

Logopeedia ehk kõneravi valdkond tegeleb suulise, kirjaliku ja mitteverbaalse suhtlemise parandamise ja arendamisega. Logopeed aitab patsiente, et nad saaksid oma mõtted teistele inimestele arusaadavalt edastada.

Logopeedi vastuvõtt ja teraapia lastele

Otsi vabasid aegasid

LASTELE

Logopeed on kõne- ja neelamishäirete spetsialist, kelle poole võivad pöörduda abivajajad igas vanuses. Laste puhul tegeleb logopeed ennekõike suulise ja kirjaliku kõne mõistmisel ja loomel esinevate probleemide väljaselgitamise, teraapia läbiviimise ja lapsevanemate nõustamisega. Logopeed hindab ka erinevaid kõne omadusi (hääl, hääldus, kõne sujuvus jm), kõnega seotud lihaste tööd ja vajadusel ka neelamisfunktsiooni.

Lapse kõne areng on seotud tema taju, tähelepanu, mälu ja mõtlemise arenguga. Kõne arengu mahajäämus mõjutab seega nii suhtlemisoskusi kui ka õppimisvõimet – seetõttu on oluline võimalikult vara kõneprobleeme märgata ja vajadusel sekkuda. Logopeedi abi võib vajada alles kõnelema hakkav laps, aga ka juba koolis käiv nooruk. Mida varem abivajaja logopeedi juurde jõuab, seda kiiremini paraneb tema kõne ning seeläbi ka igapäevaelu, sotsiaalse suhtluse ja õppimisega toimetulek.

Milliste probleemide korral pöörduda logopeedi vastuvõtule?

  • Kõne-eelse kommunikatsiooni probleemid imiku- või väikelapseeas (vähene emotsionaalne suhtlus lapsevanemaga, lalina puudumine või selle vähesus jm)
  • Kõne arengu hilinemine ja mahajäämus
  • Hääldushäired
  • Häälehäired
  • Lugemis- ja kirjutamisoskuse omandamisega seotud probleemid
  • Neelamishäired
  • Müofunktsionaalsed häired

Lapse kõne- või neelamishäire kahtluse korral konsulteeri meie logopeedidega. Murega spetsialisti poole pöördumiseks ei saa kunagi olla liiga vara ega ka liiga hilja! Tõsisemate probleemide korral on vajalik spetsialisti abistav sekkumine, järjepidev teraapia ja koostöö kõikide osapoolte vahel.

NB! Vastuvõtule palume ägeda haiguse sümptomitega (palavik ja/või ülemiste hingamisteede ägeda nakkuse tunnused) mitte tulla.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Kaugvastuvõtt
Internetis või telefonitsi

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Logopeedi konsultatsioon ja teraapia lastele
(võimalik ka videokonsultatsioon)
70 €
kuni 50 minutit

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses