Gastroloogia gastroloog seedimine seedimishäired IBD haavandiline koliit crohni tõbi toitumisnõustaja toitumisterapeut kõhukinnisus kõrvetised, kõhunäärme probleemid toidutalumatus test

Gastroenteroloogia (seedimine)

Gastroenteroloog tegeleb seedetrakti probleemidega (mao-, peensoole-, jämesoole-, maksa-, sapiteede- ja kõhunäärmehaigused).

IBD õde nõustab haavandilise koliidi ja Crohni tõvega patsiente.

Toitumisnõustaja nõustab kliente tõenduspõhiste toitumis- ja liikumissoovituste põhjal, et hoida ja edendada tervist. Ta võib koostada toitumisplaane ja anda nõu füüsilise aktiivsuse osas. Toitumisterapeut aga tegeleb terviseprobleemide põhjustega, korrigeerib toitumise abil ainevahetuslikke muutusi kehas ning määrab haiguspuhuseid dieete.

Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse gastroenteroloogi vastuvõtule: kõhukinnisus, kõhulahtisus, kõrvetised või rohke gaasi teke, analüüsides avastatakse kehvveresus, maksa ja kõhunäärme funktsioonide häire, valud kõhus.

Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse toitumisnõustaja või toitumisterapeudi vastuvõtule: toidutalumatuse testi tõlgendamine, toitumise parandamine, kehakaalu langetamine, kehakaalu tõstmine, seedeprobleemid, mured toitumisega, dieedi valik.

Gastrenteroloogi või IBD õe vastuvõtule saab Tallinnas pöörduda saatekirjata. Haigekassa poolt rahastatud vastuvõtt toimub vaid Tallinnas saatekirja olemasolul.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Gastroenteroloogi vastuvõtt

  Näita vabasid aegasid

  Gastroenteroloog tegeleb seedetrakti haiguste diagnostika ja raviga. Gastroenteroloogi poole soovitame pöörduda söögitoru- ja maohaiguste, peensoole- ja jämesoolehaiguste, maksa-, sapiteede ja kõhunäärme haiguste ning muude soolestikuga seotud probleemide korral (seedehäired, kõhuvalu, kõrvetised, häiriv kõhukinnisus või kõhulahtisus, ärritatud soole sündroom jne).

  Gastroenteroloogi vastuvõtu raames hindavad meie kogenud arstid probleemi olemust, vajadusel soovitavad analüüside tegemist või suunavad täiendavatele uuringutele. Gastroenteroloogi vastuvõtule pöördumiseks ei ole vaja saatekirja.

  Gastroenteroloog ei tegele toidutalumatuse testide tõlgendamisega. Toitumisalaseks nõustamiseks ja toidutalumatuse testi tõlgendamiseks pöörduda kas toitumisnõustaja või toitumisterapeudi poole.

  See teenus on broneeritav ka üleriiklikus Digiregistratuuris »

  Gastroenteroloogi vastuvõtt (võimalik ka videokonsultatsioon)
  110 €
  Gastroenteroloogia õe vastuvõtt
  35 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Kaugvastuvõtt
  Interneti vahendusel

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Gastroenteroloogi vastuvõtt

  Otsi vabasid aegasid