Unemeditsiin

Unearst ehk somnoloog tegeleb une-ärkveloleku häirete ja unehäirete ennetamise, diagnostika ja raviga. Peamised põhjused ja probleemid, miks unearsti poole pöördudakse: unetus ehk insomnia, uneaegsed hingamishäired, hüpersomnia, une tsirkadiaanrütmi häired, parasomniad ja rahutute jalgade sündroom.

Unenõustaja tegeleb laste, noorukite ja vastsündinute une ja uneharjumustega. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse unenõustaja vastuvõtule: rahutu uni, uneprobleemid, unetrenn, pidev ärkamine öösiti.

Unearsti või unenõustaja vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata. Haigekassa poolt rahastatud vastuvõtt toimub vaid saatekirja olemasolul.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Unearsti ehk somnoloogi vastuvõtt

  Näita vabasid aegasid

  Unearsti ehk somnoloogi vastuvõtul tutvub arst Sinu senise tervisliku seisundi ja kaebustega ning kaardistab unehäirele viitavad sümptomid. Somnoloogi vastuvõtul on hea rääkida oma unega seotud harjumustest, magamamineku ja ärkamise aegadest, öistest ärkamistest ja muudest unekäitumistest. Kui oled unerohtude tarvitaja, räägi arstile, milliseid ravimeid ja kui kaua oled kasutanud.

  Unearsti vastuvõtule soovitame pöörduda, kui Sul on just unetusega seostatavad enesetundehäired nagu unisus, väsimus, kurnatus, tähelepanuhäired ja keskendumisraskused, otsustusvõime ja töökiiruse vähenemine, tekivad pidevad muremõtted oma unekvaliteedi osas, meeleolumuutused ja ka kehalised muutused nagu südamekloppimine, valu südame piirkonnas ning pea tundub pidevalt n-ö paks. Unearsti vastuvõtule on oodatud täiskasvanud.

  Und peab väärtustama igas elueas, hea uni on täisväärtusliku elu alus. Uneapnoe on tänapäeval hästi ravitav. Õige ravi toob tagasi tervise ja vähendab unisust, norskamist ning ülekaalu.

  Somnoloogi vastuvõtt
  100 €

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Unearsti ehk somnoloogi vastuvõtt

  Otsi vabasid aegasid