Logopeedia

Logopeedia ehk kõneravi valdkond tegeleb suulise, kirjaliku ja mitteverbaalse suhtlemie parandamise ja arendamisega. Logopeed aitab patsiente, et nad saaksid oma mõtted teistele inimestele arusaadavalt edastada.

Logopeedia ehk kõneravi valdkond tegeleb suulise, kirjaliku ja mitteverbaalse suhtlemie parandamise ja arendamisega. Logopeed aitab patsiente, et nad saaksid oma mõtted teistele inimestele arusaadavalt edastada.

Peamised probleemid, millega logopeedi poole pöördutakse: kõnehäired, kõne raskused, kõneprobleemid, arenguprobleemid, lapse kõne areng.

Logopeedi poole pöördumiseks ei ole vaja saatekirja.

Vaata lisaks:

Logopeedi vastuvõtt ja teraapia täiskasvanutele

Otsi vabasid aegasid

Logopeed on kõne- ja neelamishäirete spetsialist, kelle abi võivad vajada inimesed igas vanuses. Täiskasvanud inimeste puhul tegeleb logopeed kõnehäirete diagnostika ning kõne taastamise, parandamise, säilitamise või vajadusel kompenseerimisega. Logopeed hindab suulise ja kirjaliku kõne mõistmist ja loomet, kõne omadusi (hääl, hääldus, kõne sujuvus jm) ning kõnega seotud lihaste tööd. Lisaks tegeleb logopeed neelamisfunktsiooni hindamise ja teraapiaga. Neelamishäire korral esinevad probleemid toidu või vedelike neelamisel, pärast neelamist võivad sageli ilmneda köhareaktsioonid või tükitunne neelus jm.

Logopeedi abi võivad vajada insuldi tagajärjel täielikult või osaliselt kõnevõime kaotanud inimesed. Kõne- ja neelamishäired kaasuvad sageli ka näiteks Parkinsoni tõvega. Kognitiivsete võimete kahjustus mõjutab samuti kõnet ja suhtlemist, mis omakorda mõjutavad inimese igapäevast toimetulekut – ka selliste probleemide korral võib pöörduda logopeedi vastuvõtule. Logopeediga koostöös on võimalik leida viise, kuidas kõnefunktsiooni säilitada ja suhtluskeskkonda kohandada.

Milliste probleemide korral pöörduda logopeedi vastuvõtule?

  • Insuldi või muude haiguste tagajärjel tekkinud kõnehäired
  • Parkinsoni tõve ja teiste progresseeruvate haigustega kaasnevad kõnehäired
  • Hääldushäired
  • Kogelus ja muud kõne sujuvuse häired
  • Häälehäired
  • Kognitsiooni langusest tingitud kõneprobleemid
  • Näonärvihalvatus
  • Neelamishäired

Nii kõne- kui ka neelamishäired võivad olulisel määral mõjutada inimeste toimetulekut, sotsiaalsust ja elukvaliteeti. Kõne- või neelamisalaste kaebuste korral konsulteeri meie logopeedidega. Meie logopeedide poole võivad pöörduda ka inglise keelt kõnelevad inimesed.

Aaro Nursi võtab vastu lapsi ja noori alates 14. eluaastast. Spetsialisti poole saab pöörduda nii perearsti saatekirjaga (teraapiafond), eriarsti suunamisel kui ka tasulisena.

Ainult inimesele on antud võime rääkida, kasutada keelt mõtete ja tunnete väljendamiseks, saada keele kaudu tagasisidet ümbritsevast.

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Logopeedi konsultatsioon ja teraapia täiskasvanutele
(võimalik ka videokonsultatsioon)
70 €
kuni 50 minutit

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Kaugvastuvõtt
Internetis või telefonitsi

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses