Logopeedia

Logopeedia ehk kõneravi valdkond tegeleb suulise, kirjaliku ja mitteverbaalse suhtlemise parandamise ja arendamisega. Logopeed aitab patsiente, et nad saaksid oma mõtted teistele inimestele arusaadavalt edastada.

Logopeedi vastuvõtt ja teraapia täiskasvanutele

Otsi vabasid aegasid

TÄISKASVANUTELE

Logopeed on kõne- ja neelamishäirete spetsialist, kelle abi võivad vajada inimesed igas vanuses. Täiskasvanute puhul tegeleb logopeed kõnehäirete väljaselgitamise ning kõne taastamise, parandamise, säilitamise või vajadusel kompenseerimisega. Logopeed hindab suulise ja kirjaliku kõne mõistmist ja loomet, kõne omadusi (hääl, hääldus, kõne sujuvus jm) ning kõnega seotud lihaste tööd. Lisaks tegeleb logopeed neelamisfunktsiooni hindamise ja teraapiaga.

Logopeedi abi võivad vajada näiteks insuldi tagajärjel täielikult või osaliselt kõnevõime kaotanud inimesed. Kõne- ja neelamishäired kaasuvad sageli ka näiteks Parkinsoni tõvega. Kognitiivsete võimete kahjustus mõjutab samuti kõnet ja suhtlemist, mis omakorda mõjutavad inimese igapäevast toimetulekut. Logopeediga koostöös on võimalik leida viise, kuidas kõnefunktsiooni säilitada ja suhtluskeskkonda kohandada.

Milliste probleemide korral pöörduda logopeedi vastuvõtule?

  • Insuldi või muude haiguste tagajärjel tekkinud kõnehäired
  • Parkinsoni tõve ja teiste progresseeruvate haigustega kaasnevad kõnehäired
  • Hääldushäired
  • Häälehäired
  • Neelamishäired
  • Müofunktsionaalsed häired

Nii kõne- kui ka neelamishäired võivad olulisel määral mõjutada inimeste toimetulekut, sotsiaalsust ja elukvaliteeti. Kõne- või neelamisalaste kaebuste korral konsulteeri meie logopeedidega. Käesolevalt Confidos instrumentaalseid neelamisuuringuid läbi ei viida.

Aaro Nursi võtab vastu lapsi ja noori alates 14. eluaastast. Spetsialisti poole saab pöörduda nii perearsti saatekirjaga (teraapiafond), eriarsti suunamisel kui ka tasulisena.

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Logopeedi konsultatsioon ja teraapia täiskasvanutele
(võimalik ka videokonsultatsioon)
70 €
kuni 50 minutit

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Kaugvastuvõtt
Internetis või telefonitsi

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses