Proktoloogia

Proktoloog tegeleb päraku ja pärasoolehaiguste diagnoosimise, ravi ja ravijärgse kontrolliga. Proktoloogias kasutatakse mitmeid uuringu meetodeid: endoskoopia (anoskoopia, rektoskoopia, koloskoopia), endorektaalne ultraheli, defekograafia ja magnetresonantstomograafia.

Proktoloog tegeleb päraku ja pärasoolehaiguste diagnoosimise, ravi ja ravijärgse kontrolliga. Proktoloogias kasutatakse mitmeid uuringu meetodeid: endoskoopia (anoskoopia, rektoskoopia, koloskoopia), endorektaalne ultraheli, defekograafia ja magnetresonantstomograafia.

Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse proktoloogi vastuvõtule: hemorroidid, fissuurid, fistulid, kasvajad, soole prolaps, seedehäired, song, sapipõie ja sapiteede haigused, pärakulõhed, pidamatus, pärakusügelus.

Proktoloogi vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata. Tervisekassa (Haigekassa) poolt rahastatud vastuvõtt toimub vaid saatekirja olemasolul.

Vaata lisaks:

Hemorroidide ravi

Otsi vabasid aegasid

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

Hemorroidid kujutavad endast pärasoole ja päraku veenilaiendeid. Haigus põhjustab füüsilist ja psühholoogilist ebamugavust ning halvendab tunduvalt patsientide elukvaliteeti. Hemorroidide ravi Confido laserravi kliinikus teevad ainult kvalifitseeritud proktoloogid. Meie spetsialistid taastavad teie heaolu võimalikult lühikese aja jooksul ja tulevad selle haigusega delikaatselt toime igas etapis.

Hemorroidide põhjused

Kõige levinum põhjus on geneetiline eelsoodumus. Kui teie vanematel diagnoositi omal ajal hemorroidid, peate pöörama erilist tähelepanu ennetamisele. Hemorroide võib esile kutsuda ka istuv eluviis, vähene kehaline aktiivsus, rasedus, sünnitus, suukaudsete rasestumisvastaste vahendite pikaajaline kasutamine, ebatervislik toitumine (puu- ja köögiviljade vähene tarbimine, kiudainete puudumine), klistiiride ja lahtistite kuritarvitamine, sagedad anaalvahekorrad, ka teatud spordialad (mootorrattasõit, rattasõit, ratsutamine) ning isegi krooniline köha.

Hemorroidide sümptomid

Algstaadiumis on päraku piirkonnas ebamugavus- ja raskustunne. Edaspidi võivad hemorroidid ilmneda sügeluse, põletustunde ja valuna roojamise ajal, samuti on võimalik verejooks. Ravi puudumisel võivad algstaadiumis hemorroidid progresseeruda ja avalduda sügeluse, pärakulõhede ja sõlmede väljalangemisena. Võimalik on pärasoolest lima eraldumine, fekaalipidamatus, pikaajaline rektaalne verejooks ja pärasooleveenide tromboos.

Diagnostika

Esmasel konsultatsioonil diagnoosib teid Confido laserravi kliiniku proktoloog ja määrab ravi kaebuste, päraku piirkonna läbivaatuse ja sõrmega kontrolli põhjal (diagnoosi selgitamiseks võib vaja minna rektoskoopiat).

Hemorroidide ravi

Kui hemorroidid avastatakse varajases staadiumis, määrab Confido laserravi kliiniku arst ravimid (valuvaigistid, põletikuvastased ravimid, trombolüütilised ravimid).

Kui pöördusite arsti poole probleemi hilisemas staadiumis või medikamentoosne ravi ei toimi, määrab arst muud võimalused probleemi lahendamiseks. Meie kliinikus kasutatakse peaaegu kõiki tänapäevaseid hemorroidravi meetodeid.

  • Hemorroidide ligeerimine
  • Hemorroidide ultraheliravi
  • Desarterisatsioon
  • Väheinvasiivne hemorroidide kirurgia
  • Sõlmede klammerdamine

Confido laserravi kliinikus ravitakse edukalt ka keerulisi ja kaugelearenenud hemorroidivorme, kasutades kõige moodsamaid ning kallimaid seadmeid. Meie spetsialistid valivad probleemi lahendamiseks kõige vähem ebamugava ja kõige tõhusama viisi. Vajaduse korral tehakse protseduure anesteesia või üldanesteesia abil. Kõik protseduurid viiakse läbi väikseima riskiga patsiendile ja arvestades kiire taastumise vajadusega.

Korduma kippuvad küsimused

Kas hemorroidid võivad ise taanduda?

Kahjuks ei taandu hemorroidid iseenesest, vaid suurenevad.

Millist salvi võib hemorroidide raviks kasutada?

Hemorroidide sümptomid on äärmiselt erinevad, seetõttu tuleb ravi valida konkreetsete sümptomite põhjal. Confido kliiniku arst määrab teile sobivad ravimid. Me ei soovita hemorroide ise ravida.

Miks just Confido laserravi kliinik?

Oleme tegelenud hemorroidide laserraviga, kasutades kõige nüüdisaegsemat tehnikat alates 2002. aastast. Meie meeskonnas töötavad kogenud proktoloogid (mees- ja naisarstid) ning meie käsutuses on tipptasemel operatsioonisaal. Seetõttu saame taolised delikaatsed probleemid lahendada võimalikult tõhusalt, ilma järjekordadeta ja patsiendi jaoks minimaalse ebamugavusega.

Seda teenust osutame

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Konsultatsioon
110 €
kuni 30 minutit

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses