Proktoloogia proktoloog endoskoopia rektoskoopia hemorroidid päraks fissuurid fistul kasvaja soole prolaps seedehäire song sapipõie põletik pärakulõhe pidamatus pärakusügelus

Proktoloogia

Proktoloog tegeleb päraku ja pärasoolehaiguste diagnoosimise, ravi ja ravijärgse kontrolliga. Proktoloogias kasutatakse mitmeid uuringu meetodeid: endoskoopia (anoskoopia, rektoskoopia, koloskoopia), endorektaalne ultraheli, defekograafia ja magnetresonantstomograafia.

Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse proktoloogi vastuvõtule: hemorroidid, fissuurid, fistulid, kasvajad, soole prolaps, seedehäired, song, sapipõie ja sapiteede haigused, pärakulõhed, pidamatus, pärakusügelus.

Proktoloogi vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata. Haigekassa poolt rahastatud vastuvõtt toimub vaid saatekirja olemasolul.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Proktoloogi vastuvõtt

  Näita vabasid aegasid

  Proktoloog on eriarst, kes osutab pärasoole, rektaalse piirkonna ja päraku diagnostilisi ning raviteenuseid. Confido laserravi proktoloogiateenuseid osutavad kogenud arstid. Kui pöördute varakult proktoloogi poole, on võimalik õigel ajal tuvastada ohtlikke haigusi ja vältida tõsiseid terviseprobleeme.

  Sümptomid, millega peab pöörduma proktoloogi poole

  Kui teile teeb muret valu pärasooles ja pärakus, on soovitatav kokku leppida aeg proktoloogi juurde minekuks. Ärge lükake visiiti proktoloogi juurde piinlikkuse või arusaamatuste tõttu edasi, meie kliiniku proktoloogid tegelevad teile muret tekitava probleemiga tõsiselt ja vastutustundlikult. Confido laserravi kliinikus tehakse hemorroidide diagnostikat, ravi ja eemaldamist, abstsesside avamist, polüüpide eemaldamist, päraku sügeluse ravi, hemorroidide ligeerimist, pärakulõhede mittekirurgilist ravi, aga ka tänapäevaseid kõrgtehnoloogilisi vähetraumaatilisi operatsioone.

  Esmane proktoloogi konsultatsioon

  Esimesel kohtumisel kuulab proktoloog kaebusi, võtab anamneesi ja teeb läbivaatuse. Sõltuvalt individuaalsetest kaebustest võib patsiendile määrata laboriuuringu, uuringu anoskoobi või rektoskoobiga või konsultatsiooni teise arstiga.

  Visuaalne kontroll viiakse läbi sõltuvalt kaebusest lamades või spetsiaalsel toolil. On võimalik teha pärasoole digitaalne uuring (kasutades spetsiaalset geeli, mis vähendab ebamugavust). Selle uuringu abil saab proktoloog hinnata limaskesta, pärakuava, sulgurlihase kontraktsioonide olemasolu, hemorroidide ja võimalike uusmoodustiste esinemist.

  Enne vastuvõtule tulekut ei ole vaja teha klistiiri, ent kõht võiks olla hommikul normaalselt läbi käinud.

  Proktoloogiliste haiguste ravi

  Confido laserravi kliinik pakub peaaegu kõiki moodsaid ravimeetodeid. Õigeaegse ravi korral on sageli võimalik piirduda medikamentoosse raviga, mis hõlmab mitmesuguste ravimite kasutamist põletikulise protsesside vähendamiseks, samuti paikse anesteesia (ravimküünlad, geelid, salvid) kasutamist. Keerulisematel juhtudel kasutatakse erinevaid sõlmede eemaldamise meetodeid (skleroteraapia, ligeerimine jne) või vähetraumaatilist kirurgilist sekkumist – sõlmede (sh seadmetega) eemaldamine, klammerdamismeetod. Maksimaalse tulemuse saavutamiseks võib väheinvasiivsetele protseduuridele või operatsioonidele lisaks välja kirjutada ravimküünlaid ja salve, veresooni tugevdavaid ravimeid või määrata füsioteraapiat. Mittemedikamentoosne ravi hõlmab eridieete, hügieenikontrolli, sporti.

  Confido laserravi kliiniku saab proktoloog suunata teid andma vereanalüüse ja muid bioloogilisi materjale, tegema ultraheli, biopsiat (vajaduse korral koos sellele järgneva tsütoloogia ja histoloogiaga). Confido laserravi kliiniku proktoloogid teevad tihedat koostööd teiste eriarstidega, mis tagab parima kvaliteediga lahendused pea kõigile probleemidele. Kõik arstid ja spetsialistid tegutsevad Confido meditsiinikeskuses ühes hoones, mis on patsiendi jaoks väga mugav..

  Proktoloogi vastuvõtt
  110 €
  kuni 30 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Proktoloogi vastuvõtt

  Otsi vabasid aegasid