Günekoloogia

Naistearst ehk günekoloog tegeleb naistehaiguste ennetamise ja raviga, aitab naisi nõustada pere planeerimisel või rasestumisvastaste vahendite valimisel ning toetab menupausi perioodil.

Naistearst ehk günekoloog tegeleb naistehaiguste ennetamise ja raviga, aitab naisi nõustada pere planeerimisel või rasestumisvastaste vahendite valimisel ning toetab menupausi perioodil. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse naistearsti vastuvõtule: naise tervisekontroll, rasestumisvastased vahendid, pere planeerimine, günekoloogiline ülevaatus, ultraheliuuring, suguhaiguste kontroll, vaagnapõhja allavahe, raseduse katkestamine (abort), uriinipidamatus, endometrioos.

Mammoloogia erialal tegeletakse rinna healoomuliste ja pahaloomuliste haiguste diagnoosimise, kirurgilise ravi ja järelkontrolliga. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse mammoloogi vastuvõtule: rindade kontroll, rinnauuring, rinna ultraheliuuring, mammograafia uuring, rinnahaigused.

Ämmaemand toetab naist enne rasedust, raseduse ajal, sünnitusel ja sünnitusjärgsel perioodil. Ämmaemandad nõustavad ka noori seksuaalhariduse valdkonnas.

Naistearsti ehk günekoloogi ja mammoloogi vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata. Tervisekassa (Haigekassa) poolt rahastatud vastuvõtt toimub vaid saatekirja olemasolul.

Ämmaemanda vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Vaata lisaks:

Mammoloog

Otsi vabasid aegasid

Mammoloog on spetsialiseerunud rinnahaigustele ja rindade uurimisele ning tegeleb rindade hea- või pahaloomuliste patoloogiate diagnoosimise, ravi ja ennetamisega.

Vastuvõtule on oodatud naised, kellel on varasemalt diagnoositud kõrget rinnavähi tekkeriski põhjustav geenimutatsioon (BRCA1, BRCA2 jt) või kui esineb mõni alltoodud sümptomitest:

  • Tihked tükid, sõlmed või tihendid
  • Valu
  • Viimasel ajal tekkinud erinev rindade suurus
  • Naha muutused rinnanibul
  • Naha muutused rindade piirkonnas
  • Rinna punetus, haavandumine
  • Eritis rinnanibust

Samuti on mammoloogi vastuvõtule oodatud rinnakabineti poolt suunatud patsiendid, kelle uuringu tulemused vajavad edasist käsitlemist mammoloogi poolt.

Patsiendid, kellel on vähikahtlus või eelnev diagnoos, on oodatud mammoloog-onkoloogi vastuvõtule. Kõikide muude rinna tervist puudutavate küsimuste korral pöörduda mammoloogi vastuvõtule.

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Mammoloogi vastuvõtt
Sisaldab järelkonsultatsiooni telefoni teel
120 €
30 min
Mammoloog-onkoloogi vastuvõtt
Sisaldab järelkonsultatsiooni telefoni teel
120 €
30 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses