Spetsialistid

Confidost leiad laia valiku oma valdkonnale pühendunud arste ja spetsialiste. Meie tervisespetsialistid annavad nõu nii terviseprobleemide ennetamisel kui ka tegelevad juba välja kujunenud haiguste diagnoosimise ja raviga. Arstid, õed ja kõik teised spetsialistid teevad omavahel koostööd ja vajadusel suunatakse teid kolleegi juurde vajaliku abi saamiseks. Confidos on lühikesed ootejärjekorrad ja mitmed teenused on broneeritavad ka läbi Haigekassa.

Vali

  Kognitiivsete funktsioonide uuring

  Näita vabasid aegasid

  Kognitiivse funktsiooni hindamine toimub läbi kahe kohtumise kliinilise või neuropsühholoogiga. Hindamine sisaldab inimese erinevate kognitiivsete võimete ja tegevusprotsesside uurimist ning mõõtmist (mälu, taju, tähelepanu, visuaal-ruumiline mõtlemine, planeerimisoskus ja arutlusvõime), samuti inimese emotsionaalse seisundi hindamist.

  Kognitiivse funktsiooni uuring on tihti ainus võimalus kognitiivsete muutuste tuvastamiseks, kui inimese probleemid igapäevaelus on tagasihoidlikud (näiteks on abiks otsustamisel, kas mälu halvenemine on seotud vananemise või hoopis neuroloogilise-psühhiaatrilise häirega).

  Uuring on raviarstile oluliseks toeks õige diagnoosi ja ravi määramisel.

  Hindamise järel saab keskenduda kahjustunud funktsioonide toetamisele läbi säilinud oskuste, paremini planeerida ja jälgida taastusravi kulgu (nt peale insulti, ajukahjustust jmt), samuti hinnata oskusi igapäevaelu tegevustega toimetulekul (auto juhtimine, arveldamine jmt).

  Kognitiivse funktsiooni hindamine koosneb:

  • Kliiniline intervjuu üldise seisundi ja probleemide hindamiseks
  • Testide läbiviimine ja küsimustike täitmine meeleolu ning toimetuleku hindamiseks
  • Tulemuste analüüs ja kokkuvõtte koostamine

  Hea teada

  • Uuringut teostatakse alates 18-eluaastast
  • Kui kasutad prille või kuuldeaparaati, võta need kaasa
  • Võta kaasa eelmiste uuringute tulemused, kui oled varem neid teinud
  • Võta kaasa psühhiaatri, neuroloogi või taastusravi arsti suunamiskiri
  • Uuringule soovitame tulla värske ja puhanuna
  • Uuringu kestus sõltub personaalsest võimekusest ja üldisest lahenduskiirusest. Keskmiselt tuleks esimeseks kohtumiseks arvestada kuni 3 tundi
  • Uuringu tulemuste kohta tagasiside andmine toimub eraldi kohtumisel, milleks lepitakse patsiendi soovi korral kokku sobiv aeg. Tagasiside kestus on kuni 30 minutit, hinnaga 50 €
  Kognitiivsete funktsioonide uuring
  330 €
  kuni 180 minutit
  Uuringu tagasiside
  60 €
  kuni 30 minutit

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  Raatuse 21, Tartu

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Kognitiivsete funktsioonide uuring

  Otsi vabasid aegasid