Mari Kollo

Mari Kollo

Kliiniline psühholoog

Mari Kollo on lõpetanud Tartu ÜLikooli arstiteaduskonna magistrikraadiga psühholoogias aastal 2013 ning alates aastast 2018 on ta atesteeritud kliiniline psühholoog (tase 7). Läbinud kognitiiv-käitumusliku teraapia ja pereteraapia algkursused; komplekstraumale suunatud dialektilise käitumisteraapia töötoad, samuti lahenduskeskse lühiteraapia ja motiveeriva intervjueerimise koolitused, testikoolitused (IPDE, SNAP, WAIS-III) ning täiendab end regulaarselt, et pädevust tõsta ja eriala arengutega kursis olla. Kuulub Eesti Kliiniliste Psühholoogide Kutseliitu.

Ma saan ennast päris õnnelikuks inimeseks pidada. Tegelen igapäevaselt oma huvialaga ja toon sellega leiva lauale. Psühholoogia, iseäranis kliiniline psühholoogia ja nõustamine on mu jaoks olnud vankumatu valik. Kui alati ei saa unistuste reisile minna, on erialaste teadmistega võimalik minna teise inimese mõttemaailma, leida ja aidata näha erinevaid vaatenurki, lahendusi. Need reisid on olnud rikkalikud ja põnevad ning reisipisik on jätkuvalt minekuvalmis.

Teenuseosutamise vanusepiir

  • Alates 16. eluaastast

Töökeeled

  • Eesti
  • Inglise

Haridus

2018
Atesteeritud kliiniline psühholoog (tase 7)
2011 – 2013
Tallinna Ülikool, psühholoogia, magistrikraad
2004 – 2007
Tartu Ülikool, psühholoogia, bakalaureusekraad
2001 – 2004
Tallinna Arte Gümnaasium

Töökogemus

2021 – …
Confido Meditsiinikeskus, kliiniline psühholoog
2017 – 2021
Põhja-Eesti Regionaalhaigla, psühholoog
2012 – 2020
MTÜ Arengukeskus Avitus, psühholoog

Olulised täiendkoolitused

Olen läbinud kognitiiv-käitumusliku teraapia ja pereteraapia algkursused; komplekstraumale suunatud dialektilise käitumisteraapia töötoad, samuti lahenduskeskse lühiteraapia ja motiveeriva intervjueerimise koolitused, testikoolitused (IPDE, SNAP, WAIS-III) ning täiendan end regulaarselt, et pädevust tõsta ja eriala arengutega kursis olla.

Kuulumine erialaorganisatsioonidesse

Eesti Kliiniliste Psühholoogide Kutseliit (2018 – …)

Meditsiilinsed huvipunktid

Minu huviks on täiskasvanute psüühikahäired ja diferentsiaaldiagnostika, peamiselt puutun töös kokku meeleolu- ja ärevushäirete ning kriisidega. Erihuvina hoian end kursis misofoonia-alaste uuringute ja arengutega.

Iseendast

Vabal ajal laulan kooris, tantsin, käin jõusaalis ja jalutamas, veedan aega pere ja sõpradega. Kolme lapse kasvatamine aitab igapäevaselt meelde tuletada, mis tegelikult oluline on. Vahel valmistan vajalikku mööblit või parandan midagi. Kui mõnda asja veel teinud ei ole, ei tähenda, et ma seda ei oska. Kõik on kättevõtmise asi, võimatu on mitte miski.