Peavalu neuroloog arsti vastuvõtt migreen

Neuroloogia

Neuroloogia on meditsiiniharu, mis tegeleb närvisüsteemi haiguste diagnoosimise ja raviga. Neuroloogilist arstiabi osutab neuroloog ehk närviarst. Peamised kaebused ja põhjused, miks pöördutakse neuroloogi vastuvõtule, on peavalu, migreen, insult, epilepsia, Parkinsoni tõbi, düstoonia, sclerosis multiplex, meningiit, entsefaliit.

Neuroloogi vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata. Haigekassa poolt rahastatud vastuvõtt toimub vaid saatekirja olemasolul.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Õe vastuvõtt neuroloogia erialal (Parkinson)

  Neuroloogiaõde nõustab ja jälgib arsti suunamisel neuroloogiliste häirete ja haigustega patsiente nende raviteekonnal (ntks Parkinson). Vajadusel teostab õde vastuvõtu käigus GUSS-testi (Gugging Swallowing Screening) neelamisraskuste hindamiseks ning nõustab patsienti haiguspõhiselt.

  Parkinsoni tõve diagnoosi saanud patsiente jälgib ja nõustab Parkinsoni tõvele spetsialiseerunud neuroloogiaõde. Vastuvõtu käigus selgitatakse patsiendile haiguse olemust, teostatakse haiguspuhune patsiendiõpetus, ravimite manustamise ning parkinsonitõvepäeviku pidamise õpetus. Lisaks kontrollib neuroloogiaõde ravimite kasutamist ning teavitab patsienti võimalikest kõrvalmõjudest. 

  Vastuvõtule saab aja broneerida telefonil 1330 või Digiregistratuuris. Haigekassa vastuvõtule registreerimiseks on vajalik saatekiri, patsiendil tuleb tasuda visiiditasu 5 €.

  Neuroloogiaõe vastuvõtt Haigekassa vastuvõtt
  TASUTA
  30–60 min

  Seda teenust osutame

  Confido Veerenni Tervisekeskuse kliinik
  Veerenni 53a, Tallinn