Proktoloogia

Proktoloog tegeleb päraku ja pärasoolehaiguste diagnoosimise, ravi ja ravijärgse kontrolliga. Proktoloogias kasutatakse mitmeid uuringu meetodeid: endoskoopia (anoskoopia, rektoskoopia, koloskoopia), endorektaalne ultraheli, defekograafia ja magnetresonantstomograafia.

Proktoloogi vastuvõtt

Otsi vabasid aegasid

Proktoloog on eriarst, kes osutab pärasoole, rektaalse piirkonna ja päraku diagnostilisi ning raviteenuseid. Confido laserravi kliinikus osutavad proktoloogiateenuseid kogenud arstid. Varakult proktoloogi vastuvõtule tulles, on võimalik õigel ajal tuvastada ohtlikke haigusi ja vältida tõsiseid terviseprobleeme. 

Sümptomid ja ravi

Pöörduge proktoloogi juurde, kui teile teeb muret valu pärasooles ja pärakus. Ärge lükake visiiti proktoloogi juurde piinlikkuse või arusaamatuste tõttu edasi, meie kliiniku proktoloogid tegelevad teile muret tekitava probleemiga tõsiselt ja vastutustundlikult.  
Confido laserravi kliinikus tehakse hemorroidide diagnostikat, ravi ja eemaldamist, abstsesside avamist, polüüpide eemaldamist, päraku sügeluse ravi, hemorroidide ligeerimist, pärakulõhede mittekirurgilist ravi, aga ka tänapäevaseid kõrgtehnoloogilisi vähetraumaatilisi operatsioone. 

Esmane proktoloogi konsultatsioon

Esimesel kohtumisel kuulab proktoloog kaebusi, võtab anamneesi ja teeb läbivaatuse. Sõltuvalt individuaalsetest kaebustest võib patsiendile määrata laboriuuringu, uuringu anoskoobi või rektoskoobiga või konsultatsiooni teise arstiga. 

Visuaalne kontroll viiakse läbi sõltuvalt kaebusest lamades või spetsiaalsel toolil. Vajadusel teostatakse pärasoole digitaalne uuring (kasutades spetsiaalset geeli, mis vähendab ebamugavust). Uuringu abil saab proktoloog hinnata limaskesta, pärakuava, sulgurlihase kontraktsioonide olemasolu, hemorroidide ja võimalike uusmoodustiste esinemist. 

Enne vastuvõtule tulekut ei ole vaja teha klistiiri, ent kõht võiks olla hommikul normaalselt läbi käinud. 

Proktoloogiliste haiguste ravi

Confido laserravi kliinik pakub pea kõiki moodsaid ravimeetodeid. Õigeaegse ravi korral on sageli võimalik piirduda medikamentoosse raviga, mis hõlmab mitmesuguste ravimite kasutamist põletikulise protsesside vähendamiseks, samuti paikse anesteesia (ravimküünlad, geelid, salvid) kasutamist.  
Keerulisematel juhtudel kasutatakse erinevaid sõlmede eemaldamise meetodeid (skleroteraapia, ligeerimine jne) või vähetraumaatilist kirurgilist sekkumist – sõlmede (sh seadmetega) eemaldamine, klammerdamismeetod.  
Maksimaalse tulemuse saavutamiseks võib väheinvasiivsetele protseduuridele või operatsioonidele lisaks välja kirjutada ravimküünlaid ja salve, veresooni tugevdavaid ravimeid või määrata füsioteraapiat. Mittemedikamentoosne ravi hõlmab eridieete, hügieenikontrolli, sporti. 

Proktoloog suunab teid vajadusel andma vereanalüüse ja muid bioloogilisi materjale, tegema ultraheli, biopsiat (vajaduse korral koos sellele järgneva tsütoloogia ja histoloogiaga). Confido laserravi kliiniku proktoloogid teevad tihedat koostööd teiste eriarstidega, mis tagab parima kvaliteediga lahendused pea kõigile probleemidele.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Proktoloogi vastuvõtt
110 €
kuni 30 minutit

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses