Uuringud

Confidos pääsete vajalikele uuringutele kiiresti, olgu selleks siis näiteks mõni radioloogiline, endoskoopiline, kopsude või südametervisega seotud uuring. Kasutame kõige kaasaegsemat aparatuuri ning meie spetsialistide uuringutulemuste kirjeldused on alati kõrgelt hinnatud.

Radioloogiliste uuringute kohta vaata lähemalt siit:

 

Vali uuring

  Koormustest (veloergomeetril või liikuvrajal)

  Koormustest on diagnostiline meetod, mille abil saab hinnata südame-veresoonkonna seisundit, selgitada rütmihäirete või rindkerevalude jm südamekaebuste tekkepõhjuseid.

  Koormustesti kasutatakse ka ravitulemuste hindamisel südame- ja hingamisprobleemidega patsientidel. Tervel kaebusteta inimesel saab koormustestiga hinnata kehalist sooritusvõimekust, selgitada treeningutega alustaja lähtevõimekust ning soovitada vastavalt pulsisagedusele optimaalset treeningpulssi ja sobivaid treeningu vorme.

  Kuidas koormustesti tehakse?

  Koormustesti teostatakse kuni 140kg kaaluvatele inimestele. Koormustest tehakse palja ülakehaga, naised võivad kanda rinnahoidjat. Patsiendi rindkerele kinnitatakse elektroodid ja õlavarrele asetatakse mansett. Koormustesti ajal registreeritakse EKG, mõõdetakse vererõhku, jälgitakse patsiendi üldseisundit ja võimalikke tekkivaid kaebusi. Uuringu lõppedes hinnatakse koormusjärgset taastumist.

  Koormustest tehakse jalgrattal (veloergomeetril) või liikuvrajal. Koormust suurendatakse astmeliselt 1–3-minutiliste intervallidega. Iga inimese jaoks määratakse raskusastmed personaalselt.

  Veloergomeetril sõites raskeneb väntamine iga järgmise koormuse astmega iga 1–2 minuti järel. Liikuvrajal suurendatakse iga 3 minuti järel lindi liikumise kiirust ja tõstetakse kõndimistasapinna kaldenurka.

  Testi pikkus sõltub patsiendi koormustaluvusest ja testi ajal tekkivatest muutustest, kuid üldiselt kestab koormustest umbes 30 minutit. Vastuse saab kätte kohe pärast uuringut.

  Soovitused koormustestile tulijale:

  • Kandke avarat, jalgade liikumist mittesegavat kerget sportlikku riietust.
  • Koormustesti tehakse sportlikes jalanõudes (kui neid ei ole, siis sobivad ka kinnised madala kontsaga kingad).
  • 3 tundi enne uuringut ei ole soovitatav tugevasti süüa, lubatud on kerge eine ja vedeliku tarbimine.
  • Kui kannate prille, võtke need kindlasti uuringule kaasa, et saaksite jälgida skaala näite.
  • Võtke kaasa ka varasemate EKG-de ja koormustestide tulemused, kui neid on tehtud ja tulemused on teie käes (Digiloosse sisestatud uuringute tulemustega saab arst ise tutvuda).
  • Kohapeal on riietusruum ja pesemisvõimalus (dušš ja käterätik).

  Uuringud sisaldavad kliinikus COVID-19 antigeeni kiirtesti, mis teostatakse enne uuringut.

  Perearsti saatekirjaga on koormustesti visiiditasu teile 5 eurot. Uuringu eest tasub teid suunanud perearst haigekassa kaudu.

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn
  Confido Tartu Raatuse kliinik
  Raatuse 21, Tartu