Dr Hasso Uuetoa

Dr Hasso Uuetoa

Rütmihäirete arst, kardioloog

Dr Hasso Uuetoa on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna (1993), internatuuri Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Tallinna erinevates haiglates (1995) ning kardioloogia residentuuri Tartu ja Tallinna erinevates haiglates ning Helsingi Ülikooli haigla invasiivkardioloogia osakonnas (2001). Enese täiendamiseks osaleb doktor igal aastal elektrofüsioloogia alastel koolitustel ja seminaridel Eestis ja mujal maailmas. Kardioloog dr Hasso Uuetoa kuulub Eesti ja Euroopa Kardioloogide Seltsi, on Eesti Hüpertensiooni Ühingu ning Euroopa Rütmihäirete Assotsiatsioon liige. Dr Uuetoa on aastaid töötanud Rootsis, kuid sellele vaatamata tahab aidata ka Eestis südameprobleemidega inimesi. Doktori kitsam erihuvi on elektrofüsioloogia/rütmoloogia. Südame rütmihäirete puhul või kardiostimulaatori töös esinevate probleemide korral võib julgelt just kardioloog dr Hasso Uuetoa poole pöörduda.

Broneeri aeg

Spetsialist: Dr Hasso Uuetoa

Otsi vabasid aegasid
Minu arstitöö Põhja-Eesti Regionaalhaiglas algas kardioloogilise intensiivravi osakonnas. Seejärel tegelesin südamestimulaatorite paigaldamise ja rütmihäirete ablatsioonravi teenistuse loomisega. Aastate jooksul olen juurutanud paarkümmend protseduuri, mille kohta saab öelda „esimesena ja ainsana Eestis ning Baltimaades“. Ida-Tallinna Keskhaiglas aitasin kasutusele võtta neeruarterite denervatsiooni ning vasaku koja kõrvakese sulguri paigaldamise protseduuri. Täna on minu põhitöökoht Rootsi Kuningriigis, kuid sellele vaatamata tahan ka Eestis südameprobleemidega inimesi aidata. Minu kitsam eriala on elektrofüsioloogia/rütmoloogia. Südame rütmihäirete puhul või kardiostimulaatori töös esinevate probleemide korral võib julgelt just minu poole pöörduda. Eelnevale lisaks tegelen ja hoian end kursis teiste kardioloogia valdkondadega nagu hüpertensioon, südamepuudulikkus jms.

Töökeeled

 • Eesti
 • Inglise
 • Vene

Haridus

1997 – 2001
Kardioloogia residentuur Tartu Ülikooli Kliinikum, Tallinna erinevad haiglad, Helsingi Ülikooli Meilahti haigla invasiivkardioloogia osakond
1993 – 1995
Tartu Ülikooli Kliinikum, Tallinna erinevad haiglad, Mustamäe Lastepolikliinik, internatuur
1985 – 1993
Tartu Ülikool, arstiteaduskond
1974 – 1985
Tallinna 1. Keskkool (Gustav Adolfi Gümnaasium)

Töökogemus

2018 – …
Confido Meditsiinikeskus, rütmikardioloog (kardioloogelektrofüsioloog)
2012 – …
Göteborgi Ülikooli Sahlgrenska haigla, elektrofüsioloogia osakond, kardioloog-vanemarst
2005 – 2007
Ida-Tallinna Keskhaigla, kardioloog- rütmoloogkardiostimulaatorite implanteerija
1993 – 2011
Pôhja-Eesti Regionaalhaigla, kardioloogilise intensiivravi osakond, südamestimulaatorite paigaldamine, rütmihäirete ablasioonravi
1990 – 1993
Tartu Ülikooli Üldmolekulaar ja Patoloogia Instituut (ÜMPI), laborant
1998 – 1993
Tartu Ülikooli Kliinikum, reanimatsiooniosakond, medõde

Olulised erialased täiendkoolitused

Osalen järjepidevalt erialastel koolitustel ja seminaridel Eestis ning mujal maailmas, sest elektrofüsioloogia on üks kiiremini arenavaid erialasid kardioloogias.

 • Heart Rythm Society Annual Congress (USA)
 • ESC Aastakongress (Hispaania)
 • Kateeter ablatsiooni 20. Workshop (Tšehhi)
 • Nordic Ventricular Tachycardia Meeting (Rootsi)
 • jne

Kuulumine erialaorganisatsioonidesse

Olen tegevliige järgmistes erialaorganisatsioonides:

 • Eesti Kardioloogide Selts
 • Eesti Hüpertensiooni Ühing
 • Euroopa Kardioloogide Selts (ESC)
 • Euroopa Rütmihäirete Assotsiatsioon (European Heart Rhythm Association)