Hematoloogia, fleboloogia (veri ja veresooned)

Hematoloog diagnoosib ning ravib vereloome- ja lümfisüsteemi haigusi. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse hematoloogi vastuvõtule: healoomulised verehaigused...

Hematoloog diagnoosib ning ravib vereloome- ja lümfisüsteemi haigusi. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse hematoloogi vastuvõtule: healoomulised verehaigused (näiteks aneemia, leukoneenia), pahaloomulised vereloomehaigused (näiteks leukeemia, lümfoom, müeloomtõbi). Lisaks aitab hematoloog erinevate veritsushaiguste korral, näiteks A- ja B-hemofiilia, Willebrandi tõbi, trombotsüütide funktsiooni häired.

Veresoontekirurg ehk fleboloog on spetsialiseerunud alajäsemete veenide haigustele ja veenilaiendite ravile. Veresoontekirurg diagnoosib arterite- ja veenihaigusi, teeb uuringuid ja määrab ravi. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse veresoontekirurgi vastuvõtule: veenilaiendid, ämblikveenid.

Hematoloogi ja veresoontekirurgi vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Vaata lisaks:

Hematoloogi vastuvõtt

Otsi vabasid aegasid

Hematoloog diagnoosib ja ravib erinevaid vereloomesüsteemiga seotud haigusi nagu müeloomtõbe, hemofiiliaid ehk veritsushaigusi, leukeemiaid, aneemiaid jpt. Verehaigused on küll harvaesinevad, kuid pahaloomuliste verehaiguste diagnoosimisel on hematoloogil koostöös teise erialaarstidega võimekus eristada mitmeid eri leukeemia ja lümfoomi vorme. Õigeaegsel sekkumisel on ka pahaloomulised verehaigused ravitavad või muudetavad kontrollitavaks.

Healoomuliste verehaiguste, nagu näiteks rauavaegusaneemia esmasel testimisel ja ravil on peamine roll perearstil.

Hematoloogi vastuvõtule soovitame tulla ekspertarvamuse saamiseks olemasolevale diagnoosile või raviplaanile, tippspetsialisti täiendavate nõuannete saamiseks haigusega toimetulekul, krooniliste haiguste jälgimiseks ja regulaarseks järelkontrolliks. Hematoloogi vastuvõtule tulles on alati hea võtta kaasa seni tehtud vereanalüüsid ja uuringud.

Verehaiguste ravis on tänu arstiteaduse arengule ravivõimalused ja -tulemused oluliselt paranenud.

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Hematoloogi konsultatsioon
(võimalik ka videokonsultatsioon)
110 €
30 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Kaugvastuvõtt
Internetis või telefonitsi

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses