Üldkirurgia

Üldkirurgia on lai eriala, mis tegeleb naha ja pehmekoe,  kõhuseina, endokriinsüsteemi ning süvendatult seedetrakti haiguste diagnostika ja (kirurgilise) raviga.

Nabasonga eemaldamine

Otsi vabasid aegasid

Nabasong on siseorganite väljasopistumine naba kaudu. Nabasonga tekkimisel on palju põhjuseid: näiteks rasedus, sagedane kõhukinnisus, suur füüsiline koormus, pärilikkus, rasvumine ja veel mitu muud põhjust.
Nabasonga võib kahtlustada järgmiste tunnuste põhjal: köhimise või aevastamise ajal valu naba piirkonnas, sage kõhukinnisus, naba suuruse muutumine. Algstaadiumis saab nabasonga lamavas asendis ise kõhuõõnde tagasi lükata, kuid see ei kaitse songa kordumise eest, seetõttu on väga tähtis hoolikalt jälgida oma tundeid ja pöörduda aegsasti arsti poole. Song võib igal ajal pitsuda, seetõttu on soovitatav selle avastamisel nabasong eemaldada.

Operatsioon

Operatsiooni käigus eemaldab kirurg naha sisselõigete kaudu songakoti. Seejärel sisestab kirurg nahaava kaudu võrkproteesi, mis minimeerib songa kordumise riski.
Nabasonga eemaldamise operatsiooni on võimalik teostada kas kohaliku või üldanesteesiaga. Sobiva võimaluse määrab teie raviarst.

Pärast protseduuri

Pärast operatsiooni võib järgmise 24 tunni jooksul olla vajalik jääda statsionaarsele jälgimisele. Juba päev pärast operatsiooni saate teha kergeid jalutuskäike. Esimesed 14 päeva vältige raskuste (üle 15 kg). Haava kohas võib esineda valu esimese 14 päeva jooksul.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Kirurgi konsultatsioon
110 €
30 min
Nabasonga eemaldamine avatud operatsioon
alates 2000 €
Nabasonga laparoskoopiline operatsioon
alates 2650 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses