Üldkirurgia

Üldkirurgia on lai eriala, mis tegeleb naha ja pehmekoe,  kõhuseina, endokriinsüsteemi ning süvendatult seedetrakti haiguste diagnostika ja (kirurgilise) raviga.

Armisonga eemaldamine

Otsi vabasid aegasid

Seda teenust võidakse hüvitada vabatahtliku tervisekindlustuse alusel.

Song on kõhukoopa elundi või selle osa väljasopistumine läbi kõhuseina nahaalustesse kudedesse. Song võib esineda mitmes kohas – kõige levinumad on kubemesong, nabasong, armisong ja reiesong. Armisong tekib varasema operatsiooni sisselõike armi piirkonnas. Mõnel juhul ei parane koed pärast operatsiooni piisavalt ning kõhuõõne sein jääb nõrgaks. Selle tulemusel võibki tekkida elundite väljasopistumine ehk song.

Songa diagnoosida on võrdlemisi lihtne – lamavas asendis sõrmedega katsudes on kõhul pehme „muna“. Teinekord on songa silmaga näha ja seda on võimalik isegi kõhuõõnde tagasi lükata. Song on kõige paremini nähtav püstiasendis kõhtu punnitades. Mõningatel juhtudel kaasneb songaga valu, ebamugavustunne või raskustunne operatsiooni sisselõikekohas. Valu võib suureneda füüsilise aktiivsuse, pikaajalise seismise või istumise korral.

Armisonga tekkeriski tegurid

Armisong võib tekkida nädalaid, kuid või isegi aastaid pärast kõhuoperatsiooni. See võib tekkida kõigil, kes on läbinud mõne kõhuõõne operatsiooni. Lisaks on mõned tegurid, mis suurendavad armisonga tekkeriski.

  • Ülekaalulisus: liigne kehakaal suurendab koormust kõhuõõne seinale ja võib põhjustada seina nõrgenemist.
  • Operatsioonijärgsed komplikatsioonid: lõikehaav ei parane hästi või tekib haavapõletik.
  • Suitsetamine ja alkohol: ebatervislikud harjumused takistavad kudede paranemist.
  • Liigne füüsiline koormus: pärast operatsiooni tuleb ettevaatlik olla sportimisel ja raskuste tõstmisel.

Operatsioon

Operatsiooni käigus eemaldab kirurg naha sisselõigete kaudu songakoti. Seejärel sisestab kirurg nahaava kaudu võrkproteesi, mis minimeerib songa kordumise riski. Armisonga eemaldamise operatsiooni on võimalik teostada kas kohaliku või üldanesteesiaga. Sobiva võimaluse määrab teie raviarst.

Pärast protseduuri

Pärast operatsiooni võib järgmise 24 tunni jooksul olla vajalik jääda statsionaarsele jälgimisele. Juba päev pärast operatsiooni saate teha kergeid jalutuskäike. Esimesed 14 päeva vältige raskuste (üle 15 kg). Haava kohas võib esineda valu esimese 14 päeva jooksul. Armisonga diagnoosi ning ravi määrab teie raviarst.

Oma raviteekonda alustage kirurgi vastuvõtult!

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Armisonga avatud operatsioon
Alates 1800 €
Armisonga laparoskoopiline operatsioon
Alates 3000 €
Kirurgi konsultatsioon
110 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses