Laserepilatsioon

Laserepilatsioon on tõhus viis vabanemaks keha karvadest sest eemaldab karvad püsivalt ja ei kahjusta nahka. Laserepilatsiooni võib teha kõikidele kehapiirkondadele ning vanuselist piirangut ei ole. Laserepilatsioon on suunatud karvanääpsule ja pigmendile (mis annab karvale värvuse). Mida tumedam ja tihedam karv, seda efektiivsem on ka laseri protseduur.

Laserepilatsioon anaalpiirkonnas

Otsi vabasid aegasid

Anaalpiirkonna laserepilatsioon on meditsiiniline protseduur põletiku ennetamiseks, mida tekitavad sissekasvanud karvad anaalpiirkonnas. See pilonidaaltsüsti ennetamise ravimetoodika aitab ka ära hoida operatsiooni vajaduse, kus karv eemaldatakse nakkuse kordumise vältimiseks koos infektsioonikoldega. Laseriga karvade eemaldamine pärast kirurgilist sekkumist pilonidaalse siinushaiguse korral vähendab pikemas perspektiivis kordumise riski.  Lisaks on soovitatav teostada laserepilatsiooni lisaravina pärast kirurgilist sekkumist, et vältida edasist operatsiooni.

Protseduur on kiire ja lihtne ning ilma komplikatsioonideta. Kahjustamata ümbritsevaid kudesid hävitab laserepilatsioon karvasibula, hoides ära uute karvade moodustumise ja kasvu. Laserkiir neeldub karvasibulas, kuumutades ja hävitades koheselt pigmenti sisaldavad rakud. Laserepilatsiooni tulemusena hakkavad karvad välja langema ning nende tagasikasvamise protsent väheneb 80-99%, kui protseduuri on teostatud vähemalt 6-10 korda 4-6 nädalaste vahedega.

Kellele sobib anaalpiirkonna laserepilatsioon?

Laseriga karvade eemaldamine anaalpiirkonnas on näidustatud on patsientidele, kellel esinevad riskifaktorid pilonidaaltsüsti tekkeks: tume ja tugev karv, meessoost patsiendid, istuv eluviis/töö, ülekaalulisus, liigne higistamine (hüperhidroos), sarnase seisundiga pereliige (geneetiline riskitegur), varasem pilonidaaltsüsti teke.

Millised on laserepilatsiooni vastunäidustused?

  • Lahtised haavad, aktiivne põletik
  • Äge külmetus, palavik, aktiivne herpes
  • Ägedas faasis nahahaigused
  • Suur hulk sünnimärke epileerimispiirkonnas
  • Onkoloogiliste haiguste, immuunsüsteemi haiguste, diabeedi, epilepsia, HIV-nakkuse põdemisel on vajalik eelnev konsulteerimine oma raviarsti ja spetsialistiga
  • Antibiootikumiravi ajal protseduuri ei teostata (ravi lõppemisest peab olema möödunud vähemalt 1  kuu)
  • Valgustundlikkust tekitavate ravimite (isotretinoini, retinoidide rühma ravimid) tarvitamisest peab olema möödunud vähemalt 6 kuud
  • Raseduse ja imetamise ajal protseduuri ei teostata
  • Alla 18-aastastele teostatakse protseduuri vaid vanema või eestkostja nõusoleku alusel.

Vastunäidustused on suhtelised ning lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb spetsialist isikliku läbivaatuse ja konsultatsiooni ajal vahetult enne protseduuri.

Kuidas valmistuda protseduuriks?

  • Karvad raseerida 1 päev enne protseduuri epileeritavas piirkonnas (karva pikkus ei tohi ületada 1–2 mm protseduuri päeval).
  • Vähemalt 2 nädalat enne protseduuri vältida päevitamist, ka solaariumis (pigmentatsiooni tekke oht).
  • Vältida karvade välja kitkumist ja vahatamist laserepilatsiooni kuuri jooksul. Kitkumisest ja vahatamisest peab olema möödunud vähemalt 4 nädalat.
  • Protseduuripäeval vältida epileeritavas piirkonnas kosmeetika/kreemide kasutamist.
  • Kuna laserkiir toimib ainult aktiivses kasvufaasis olevatele karvadele, tuleb protseduuri korrata 4-6 nädalase intervalliga. Protseduuri tuleb ka korrata seetõttu, et ühest protseduurist ainuüksi ei piisa karva täielikuks eemaldamiseks.

Millega arvestada protseduurijärgselt?

  • Nahal võib esineda punetust, mis kaob tavaliselt 2-4 tunni jooksul.
  • Vältida pärast protseduuri 24 tundi saunas, kuumas vannis, basseinis käimist.
  • Vähemalt 2 nädalat pärast protseduuri vältida päevitamist, ka solaariumis (pigmentatsiooni tekke oht).
  • Pärast protseduuri võib kanda epileeritud piirkonnale peale rahustavat hüpoallergeenset kreemi (Bepathen või Panthenol).

Sissekasvanud karvade vähendamiseks võib kasutada kodust naha koorimist. Naha koorimine eemaldab surnud naharakud, mis ummistavad poore ja tekitavad karvade sissekasvamist. Vähendab ka põletiku teket. Koorimiste ja laserepilatsiooni vahele peaks jääma vähemalt 1 nädal.

Mis on Confido laserepilatsiooni eelis?

Meil on vastavad spetsialistid, kes on välja koolitatud ja usaldusväärsed tervishoiuteenuse pakkujad. Esikohal on patsiendikeskne ja teaduspõhine ravi. Oleme Baltimaade ametlik lasermeditsiini eksperdikeskus, meie kliinikus teevad protseduure vaid sertifitseeritud meditsiinitöötajad, kes kasutavad kalleid ja tänapäevaseid maailmatasemel seadmeid. Seetõttu saame patsientidele pakkuda kvaliteetseid ja ohutuid tulemusi minimaalse ebamugavustundega.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Viru Esteetika kliinik
Viru Keskuse 4. korrus, Viru Väljak 4, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
Raatuse 21, Tartu

Hind

Teenus
Hind
Laserepilatsioon anaalpiirkonnas
130 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses