Laserepilatsioon (karvade eemaldamine)

Laserepilatsioon on tõhus viis vabanemaks keha karvadest sest eemaldab karvad püsivalt ja ei kahjusta nahka. Laserepilatsiooni võib teha kõikidele kehapiirkondadele ning vanuselist piirangut ei ole. Laserepilatsioon on suunatud karvanääpsule ja pigmendile (mis annab karvale värvuse). Mida tumedam ja tihedam karv, seda efektiivsem on ka laseri protseduur.

Laserepilatsioon meestele

Otsi vabasid aegasid

Laserepilatsioon meestele on populaarne ja moodne laserprotseduur, mis võimaldab meestel eemaldada jäädavalt soovimatud karvad igast kehapiirkonnast. Karvad eemaldatakse koos juureosaga; selle meetodi korral kahjustatakse karva folliikulit, mis eeldab täielikku karvade edasise kasvu lõpetamist. Meestele laserepilatsiooni teevad Confido esteetilise meditsiini kliinikus vaid meditsiinilise kõrgharidusega töötajad.

Kuidas see toimib?

Laserikiir mõjutab melaniini ja soojendab karva. Selle tulemusena hävitatakse karvu toitvad rakud ja karvad langevad välja. Protseduur hoiab ära uute karvade moodustumise ja kasvu. Pärast 6–10 protseduuri pikkust kuuri väheneb karvade hulk epileerimispiirkonnas 90% võrra.

Näidustused

Kui mehele ei meeldi pidevalt raseerida või eeldab tema elukutse sagedast riiete vahetamist ja karvakasv on ebasoovitav (tantsimine, sport, avalik esinemine), on laserepilatsioon mugav lahendus. Protseduuri soovitatakse kasutada ka meestel, kellel on suurenenud karvakasv ja sellest põhjustatud ebamugavustunne (liigne higistamine). Meditsiinilised näidustused meeste laserepilatsiooniks on individuaalne raseerimisseadmete talumatus, korduv follikuliit, suur hulk sissekasvanud karvu või isiklik soov epileerida.

Millistes piirkondades tehakse meeste laserepilatsiooni?

 • Nägu (kulmude kujundamine, põse juuksepiir, kõrvetised, ülahuul, lõug või kogu nägu)
 • Kaenlaalused
 • Kael
 • Rind
 • Kõht
 • Selg
 • Tuharad
 • Käsivarred
 • Jalad
 • Kubemepiirkond

Vastunäidustused

 • Epileerimist vajava piirkonna lahtised haavad või põletik
 • Nahainfektsioon piirkonnas, mis vajab epileerimist
 • HIV-nakkus
 • Vähkkasvajad
 • Epileerimist vajavas piirkonnas on suur hulk sünnimärke
 • Äge külmetushaigus, kõrge palavik
 • Suhkurtõbi
 • Veenilaiendid, herpes, psoriaas karvade eemaldamise piirkonnas
 • Epilepsia
 • Vanus alla 16 aasta

Lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb Confido esteetilise meditsiini kliiniku arst või õde isikliku läbivaatuse ja konsultatsiooni ajal vahetult enne protseduuri.

Protseduurist

Laserikiir toimib selektiivselt juuksepigmendile melaniinile. Lühiajalise kuumutamise käigus hävivad karva toitvad rakud ja karv langeb välja. Laserikiir ei kahjusta nahka, toimides ainult nendele karvafolliikulitele, mis on aktiivse kasvu etapis, seetõttu on valu minimaalne. Protseduur kestab 5–50 minutit, olenevalt eemaldatavate karvade hulgast. Soovitatavad intervallid protseduuride vahel on 4–6 nädalat.

Protseduuri sammsammuline kirjeldus

Nahk karvade laseriga eemaldamise piirkonnas puhastatakse. Vajaduse korral suunatakse soovitud piirkonda täiendav õhunarkoos (õhuvool jahutatakse temperatuurile miinus 20 kraadi, kuid enamikul juhtudel pole see vajalik). Patsiendi silmade ette pannakse kaitseprillid, mis kaitsevad neid laserikiirega kokkupuutumise eest. Järgmiseks tehakse laserravi, mida patsient tajub kipitustundena. Pärast protseduuri saab epileeritud nahapiirkonda töödelda antiseptiliselt, vajaduse korral rakendatakse lisajahutust ja kantakse peale regenereeriv preparaat.

Tulemused

Laserepilatsiooni tagajärjel väheneb karvade kogus piirkonnas, kus protseduur tehti. Protseduuri tulemusena langevad mõned karvad kohe välja, mõned lähipäevil. Pärast 6–10 protseduuri pikkust kuuri väheneb karvade hulk epileerimispiirkonnas 90% võrra. Soovitatavad intervallid protseduuride vahel on umbes kuus nädalat. Soovitame protseduure korrata, kuni karvad täielikult kaovad. Protseduuride täpne arv sõltub karvkatte individuaalsetest omadustest.

Mida peab teadma enne protseduuri?

Laserikiir toimib ainult aktiivse kasvu staadiumis olevatele küpsetele folliikulitele. Kui uued karvad tagasi kasvavad, tuleb laserepilatsiooni korrata. Vältige solaariumis käimist ja otsese päikesevalguse käes viibimist 2–3 nädalat enne protseduuri. Kaks kuni kolm nädalat enne protseduuri peate lõpetama karvaeemalduse mis tahes viisil väljatõmbamise põhimõttel (pintsetid, suhkruepilatsioon, vaha, epileerimine). Üks päev enne protseduuri peate tavalise raseerijaga raseerima karvad alal, kus laserepilatsioon läbi viiakse. Protseduuri päeval ärge kasutage selles piirkonnas kosmeetikat, kus tehakse laserepilatsioon (deodorandid, kreemid jne).

Mis saab pärast protseduuri?

Patsient võib kohe pärast protseduuri naasta tavapärasesse ellu. Nahal võib esineda kerget punetust, mis kaob järgmise 2–4 tunni jooksul. Pärast protseduuri hoiduge 14 päeva jooksul päevitamast ja solaariumis käimast. Kasutage ka antiseptilisi vahendeid, mida Confido esteetilise meditsiini kliiniku arst või -õde teile soovitab. Tulemus jääb kestma pikaks ajaks. Mõnel juhul taastuvad karvafolliikulid aja jooksul loomulikult, see periood sõltub patsiendi individuaalsetest eripäradest ja varieerub vahemikus 2–6 aastat.

Korduma kippuvad küsimused

Mille poolest erineb meeste laserepilatsioon naiste omast?

Laseri tööpõhimõte on oma olemuselt sama. Ent meeste karvad on jämedamad ja paksemad ning kasvavad kiiremini tagasi, mistõttu võivad mehed soovimatutest karvadest täielikuks vabanemiseks vajada rohkem protseduure kui naised.

Kas laseriga saab eemaldada igas värvitoonis karvu?

Jah, kuid blondide karvade eemaldamine võtab märksa kauem aega.

Kui kaua kestab protseduur Confido esteetilise meditsiini kliinikus?

Olenevalt eemaldatavate karvade hulgast (5–50 minutit).

Mis on Confido meeste laserepilatsiooni eelis?

Oleme Baltimaade ametlik lasermeditsiini eksperdikeskus. Meie kliinikus teevad protseduure vaid sertifitseeritud meditsiinitöötajad, kes kasutavad tänapäevaseid maailmatasemel seadmeid. Seetõttu saame patsientidele pakkuda kvaliteetseid ja ohutuid tulemusi minimaalsete ebamugavustega.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Viru Keskuse Kiirkliinik
Viru Väljak 4, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

1. – 31. septembril on laserepilatsioon sooduskoodiga SEPTEMBER -20% soodsam

Hind

Teenus
Hind
Epilatsioon rinnal meestel
Sooduskoodiga SEPTEMBER -20%
170 €
Epilatsioon seljal meestel
Sooduskoodiga SEPTEMBER -20%
300 €
Epilatsioon põskedel meestel
Sooduskoodiga SEPTEMBER -20%
80 €
Epilatsioon lõual meestel
Sooduskoodiga SEPTEMBER -20%
70 €
Epilatsioon kubeme piirkonnas, osaline
Sooduskoodiga SEPTEMBER -20%
130 €
Epilatsioon kubeme piirkonnas, sügav
Sooduskoodiga SEPTEMBER -20%
160 €
Epilatsioon kubeme piirkonnas, totaal
Sooduskoodiga SEPTEMBER -20%
190 €
Epilatsioon kõhul meestel
Sooduskoodiga SEPTEMBER -20%
200 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses