Laserepilatsioon intiimpiirkonnale – piinlikust pole vaja tunda

29.03.2023

Laserepilatsioon on karvade eemaldamise meetod, kus karvafolliikulite hävitamiseks kasutatakse laserkiirgust. See on tõhus ja pikaajalise mõjuga meetod soovimatu karvakasvu vähendamiseks erinevatel kehaosadel, sealhulgas ka intiimpiirkonnas. Intiimpiirkonnas tehakse laserepilatsiooni samamoodi nagu mujal kehal, kuid see nõuab veidi rohkem ettevalmistust ja põhjalikumat hügieeni.

Laserepilatsiooni teeme nii meestele kui naistele. Intiimpiirkonnaks loetakse kubeme- ja pärakupiirkonda ning sellega kaasnevaid alasid. Intiimpiirkonna laserepilatsiooni ulatust saab iga inimene ise valida.

Ettevalmistus ennekõike

Enne intiimpiirkonna laserepilatsiooni tuleb veenduda, et karvad oleksid piisavalt pikad, et laserravi saaks olla tõhus. Kindlasti ei tasu soovimatuid karvu enne protseduuri ise välja kitkuda, kuna see võib karvafolliikuleid kahjustada. 24 tundi enne protseduuri tuleb intiimpiirkonda raseerida (karva pikkus ei tohi ületada 1–2 mm). Laserepilatsiooni päevaks on karvanääpsu juba näha, et seda eemaldada, kuid samas pole karvad liiga pikad, et protseduuri ajal ei tekiks karvapõletuse lõhna.

Samuti on soovitatav vältida päevitamist ja solaariumi külastamist kolm nädalat enne protseduuri ning mitte kasutada nahka ärritavaid tooteid. Vastasel juhul võib tekkida pigmentatsioon.

Valehäbi ei ole – meie õde on näinud kõike

Enne laserepilatsiooni tegemist intiimpiirkonnas hindab spetsialist naha seisundit, karvade tihedust ja pikkust. Laserkiire toime on suunatud pigmenti sisaldavatele karvafolliikulitele, mille pigment neeldub ja seejärel hävineb. Karvafolliikulid enam uusi karvu ei tooda ning ravi tulemusena jääb nahk karvadeta ja siledam.

Enne protseduuri anname teile hommikumantli. Seejärel palume teid lamamistoolile pikali ja teenindaja liigutab teie jalgu, et piirkonnale ligi pääseda. Tuharapiirkonnast karvade eemaldamiseks palutakse teil olla põlvili. Kui tunnete ebamugavust või kohmetust, siis ei tasu muretseda – võite julgelt oma murest meditsiiniõele rääkida.

Laserepilatsioon on bikiinipiirkonnas tundlikum

Laserepilatsioon intiimpiirkonnas võib olla pisut valulik, sest see on keha üks tundlikumaid piirkondi. Enamik kirjeldab seda kui „sooja näpistust“. Ebamugavustunne on ajutine ja alati saab seadistada laserit leebemaks. Oluline on silmas pidada, et osa karvadest langeb välja kohe pärast protseduuri, teine osa järgmise 2–3 nädala jooksul.

Pärast protseduuri võib nahal esineda punetust, mis kaob järgmise 2–4 tunni jooksul iseenesest. 14 päeva jooksul pärast protseduuri tuleb vältida päevitamist. Esimesed 2–3 päeva on soovitatav kasutada looduslikust materjalist aluspesu.

Tulemused

Intiimpiirkonna laserepilatsiooni soovitatakse tavaliselt teha mitu sessiooni iga 4 kuni 6 nädala tagant, kuni saavutatakse soovitud tulemus. Enamasti on vaja umbes 6–8 sessiooni, kuid see sõltub karvade tüübist ja karvakasvu tihedusest. Iga sessiooni pikkus varieerub vastavalt piirkonnale, kuid tavaliselt võtab intiimpiirkonna laserepilatsioon aega umbes 20–30 minutit.

Vaata lähemalt: