Tätoveeringu ja püsimeigi eemaldamine laseriga on meditsiiniline protseduur, mis võimaldab tätoveeringutest ja püsimeigist kas osaliselt või täielikult vabaneda. Kui te ei ole rahul tehtud tätoveeringu või püsimeigiga või on aja jooksul muutunud pigmendi toon või kuju, võimaldab see protseduur taastada algse välimuse. Eemaldame peaaegu igasugust värvi soovimatuid tätoveeringuid ning püsimeiki huultel, kulmudel ja silmalaugudel.
Pärast tätoveeringu tegemist saab eemaldamise protseduuri teostada minimaalselt 8 nädala pärast, kui nahk on taastunud, konsultatsioonile ootame juba varem.
Kuidas toimib tätoveeringu ja püsimeigi eemaldamine laseriga?
Laserikiir mõjutab ainult rangelt määratletud tätoveeringu värvitooni, eemaldades vaid värvipigmendi ega kahjusta seejuures nahka. Laserdamise käigus moodustunud mikroskoopilised värviosakesed viiakse organismist välja loomulikul viisil lümfivoolug. Selle tagajärjel muutub tätoveering järjest heledamaks.
Protseduuri ajal rakendatakse valu ja kõrvaltoimete vähendamiseks spetsiaalset õhkjahutust. Silmalaupiirkonnast püsimeigi eemaldusel kasutame spetsiaalseid steriilseid skleraalseid läätsi, mis kaitsevad silmi laseriga kokkupuute eest.
Soovitatav kuur on 2-9 protseduuri 8-nädalaste vahedega, olenevalt ainevahetuse kiirusest, organismi iseärasustest, nahapiirkonnast ja tätoveeringu või püsimeigi seisukorrast. Kui tätoveeringu pealekandmise käigus on eksitud tehnika vastu, sellest on jäänud armid või on mõnes teises kliinikus tätoveeringu eemaldamine ebaõnnestunud, võib tätoveeringu täielikuks eemaldamiseks vaja minna enam kui üheksa protseduuri.
Millised on vastunäidustused?
- Aktiivses faasis herpes
- Aktiivsed põletikud
- Ägedad nakkushaigused
- Värske päevitus (vähem kui 2 nädalat enne protseduuri)
- Kalduvus keloidsete armide tekkeks
- Vähkkasvajad
- Epilepsia
- Antibiootikumiravi ajal protseduuri ei teostata (ravi lõpetamisest peab olema möödunud vähemalt 2 nädalat)
- Raseduse ja imetamise ajal protseduuri ei teostata
- Alla 18-aastastele teostatakse protseduuri vaid vanema või eestkostja nõusoleku alusel
Vastunäidustused on suhtelised ning lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb laserspetsialist isikliku läbivaatuse ja konsultatsiooni ajal enne protseduuri.
Millega arvestada enne ja pärast protseduuri?
- Enne protseduuri toimub isiklik konsultatsioon Confido laserspetsialistiga.
- Päevitamist (ka solaariumis) ja isepruunistavate vahendite kasutamist tuleb vältida vähemalt 2 nädalat enne ja 3-4 pärast protseduuri.
- Teiste protseduuridega töödeldavas piirkonnas (keemiline koorimine, muud laserprotseduurid jne) peab jääma vahe vähemalt 2 nädalat.
- Pärast eemaldusprotseduuri võib tekkida nahal punetus, turse, tundlikkus, mis on normaalne reaktsioon ja möödub iseenesest. Pärast protseduuri võib nahka külmakotiga jahutada.
- Esimestel päevadel pärast protseduuri vältida saunas, vannis ja ujumas käimist, ka tugevaid treeninguid, millega kaasneb higistamine ja töödeldud piirkonna mehaaniline hõõrdumine.
Oleme eemaldanud tätoveeringuid laseriga alates 2002. aastast ning protseduure teostavad vaid kõrgharidusega meditsiinitöötajad. Maailmas on tätoveeringute ja püsimeigi laseriga eemaldamist kasutatud aastakümneid ning see on osutunud tõestatult tõhusaks.
Tätoveeringu ja püsimeigi eemaldamist soovitame alustada esmasest konsultatsioonist, mille käigus hindab spetsialist terviseseisundit, tätoveeringu seisundit ja suurust, tindi sügavust, naha mikroarmide olemasolu ning muid tähtsaid näitajaid, mis mõjutavad protseduuri kulgu ning määrab protseduuri hinna.