Kapillaaride ja punetuse eemaldamine

Otsi vabasid aegasid

Kapillaarid on väikesed veresooned naha pindmistes kihtides, mis erinevate tegurite tõttu võivad kaotada oma elastsuse ja laieneda. Laienenud veresooned võivad nahal nähtavaks muutuda üksikute punaste ja sinakate veresoontena või võrgustikena — niinimetatud „ämblikutena“ näiteks ninal, põskedel, lõual või avalduda punetusena üle kogu näo, ka kaelal, dekolteel ja tegelikult peaaegu igal pool kehal.

Pidevalt punetav näonahk võib viidata haiguslikele seisunditele — kuperoosa või rosaatsea. Kui kuperoosa tekib sagedamini õhukesel, kuival ja tundlikul nahal ning nahapind on sile, siis rosaatsea korral on näonahk ülitundlik, kiskuv ja kipitav, võivad tekkida ka punnikesed ja mädavillid. Kõige sagedamini lokaliseerub rosaatsea näo keskosas – põskedel, otsmikul, ninal ja lõual.

Laienenud veresoonte ja punetuse tekkimise peamised põhjused on kapillaaride pärilik nõrkus, kliima, elustiil, ka hormonaalsed muutused kehas. Külma-sooja vaheldumine (ka saunas), kuivaks muutunud toaõhk kütteperioodil ja liigne päikesekiirgus soodustavad naha ärritumist ning veresoonte lõhkemist. Samuti vähendavad kapillaaride elastsust vürtsika toidu söömine, suitsetamine ja alkohol ning kahju võib tekitada ka ebasobiv nahahooldus.

Kuidas eemaldada laienenud veresooni?

Kõige tõhusam viis laienenud kapillaaride vähendamiseks on IPL valgusteraapia. IPL seadme valguskiired toimivad ainult laienenud kapillaaridele, kahjustamata ümbritsevat nahka ja normaalselt talitlevaid veresooni. Valguskiired neelduvad kapillaarides, mis tekitavad veresoonte kokkutõmbumise. Samuti stimuleeritakse kollageeni tootmist, mis tugevdab veresoonte seinu ja muudavad need vastupidavamaks lõhkemisele.

Eemaldame nii üksikuid kapillaare, veresoonte võrgustikke ninalt, põskedelt, lõualt, otsaesiselt kui ka diagnoositud kuperoosat ja rosaatseat. Kuperoosa ja rosaatsea kindlaks tegemiseks ning ravi määramiseks võib olla vajalik nahaarsti vastuvõtt. Olles kroonilise iseloomuga nahahaigused, ei ole tihti võimalik neid täiesti välja ravida, küll aga aitab IPL valgusravi nahamuutusi leevendada. Parimate tulemuste saavutamiseks on soovitatav kompleksne lähenemine. IPL seadmega teostatavate protseduuride kõrval on olulisel kohal ka elustiil ja õige igapäevane nahahooldus.

Protseduuri sobivuse osas ning võimalike riskide ja tüsistuste vältimiseks soovitame nõu pidada laserravi spetsialistiga enne protseduuri läbiviimist. Konsultatsioonil teostab spetsialist põhjaliku näoanalüüsi, hindab võimalikke tulemusi, seletab kõike protseduuriga seonduvat ning annab juhiseid õigeks koduseks naha järelhoolduseks.

Millised on vastunäidustused?
 • Onkoloogilised haigused, epilepsia, melasma, keloidarmid, aktiivsed põletikud, ka herpes
 • Päevitunud nahk – vähemalt 3-4 nädalat enne protseduuri vältida päevitamist, ka solaariumis käimist
 • Antibiootikumiravi ajal protseduuri ei teostata, viimasest ravimi võtmisest peab olema möödunud 3-4 nädalat
 • Rasedus ja imetamine
 • Tätoveering töödeldavas piirkonnas
 • Protseduuri alla 18. aastastele isikutele ilma vanema või eestkostja nõusolekuta ei teostata.

Vastunäidustused on suhtelised ja lõpliku otsuse protseduuri kohta teeb spetsialist isikliku läbivaatuse ning konsultatsiooni ajal enne protseduuri.

Millega arvestada enne ja pärast protseduuri?
 • Päevitamist vältida vähemalt 2-4 nädalat enne protseduuri, ka solaariumis käimist (pigmentatsiooni tekke oht).
 • Isepruunistavate toodete kasutamist vältida 2-4nädalat enne ja pärast protseduuri.
 • Retinooli vms aktiivainet sisaldavate toodete kasutamine lõpetada 3 päeva enne protseduurile tulekut. Kui nahk on protseduurist taastunud, võib kasutamist jätkata.
 • Isotretinoiini sisaldavate ravimite tarvitamisest peaks olema möödunud vähemalt 6 kuud.
 • Teavitada tarvitavate ravimite kohta spetsialisti enne protseduurile tulekut.
 • Alkoholi tarbida ei ole soovitatav vähemalt 1 päeva jooksul enne ja pärast protseduuri.
 • Intensiivset treeningut vältida 2-7 päeva pärast protseduuri, vastavalt naha tundlikkusele.
 • Saunas ja kuumas vannis käimist vältida vähemalt 2 nädalat pärast protseduuri.
 • Päevitamist vältida vähemalt 3-4 nädalat pärast protseduuri, kasutada SPF 50 päikesekaitse kreemi vähemalt 2 nädala jooksul, tulemuse pikendamisesk soovitatav SPF päikesekaitse kreemi kasutamine aastaringselt.
 • Teiste näoprotseduuridega jätta vahe vähemalt 2 nädalat.
 • Meikida võib tavaliselt kohe pärast protseduuri.
 • Pärast protseduuri umbes 1-3 päeva jooksul võib esineda kerget punetust, õhetust ja turset. Harvadel juhtudel võivad tekkida sinikad, koorik, nahastrukutuuride muutus. Tavaliselt selline reaktsioon on ajutine. Õhetustunde vähendamiseks võib nahal hoida külmakompressi, rahustamiseks ja naha taastamiseks kasutada nahka taastavat kreemi (nt Bepanthen, Panthenol, Mesoestetic Post Procedure Fast Skin Repair kreem, Mesoestetic Melan Recovery kreem vms) kuni nahk on taastunud.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Kapillaaride ja punetuse eemaldamise konsultatsioon
25 €
20 min
Üksikute kapillaaride eemaldamine
70 €
20 min
Kapillaaride ja punetuse eemaldamine ninal
110 €
20 min
Kapillaaride ja punetuse eemaldamine lõual
130 €
20 min
Kapillaaride ja punetuse eemaldamine põskedel
200 €
30 min
Kapillaaride ja punetuse eemaldamine näol
260 €
30 min
Kapillaaride ja punetuse eemaldamine laubal
160 €
20 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses