Ilusüstid

Täitesüst või ilusüst on tõhus vahend kortsude vastu ja näojoonte korrigeerimiseks. Sõltuvalt näohooldusest, geenidest ja tervislikust seisukorrast tekivad esmased kortsud enamasti 20.-30. eluaastal. Parima tulemuse saab kui ilusüste hakata tegema esimeste kortsude ja joonte tekkimisel.

Täitesüst või ilusüst on tõhus vahend kortsude vastu ja näojoonte korrigeerimiseks. Sõltuvalt näohooldusest, geenidest ja tervislikust seisukorrast tekivad esmased kortsud enamasti 20.-30. eluaastal. Parima tulemuse saab kui ilusüste hakata tegema esimeste kortsude ja joonte tekkimisel.
Botuliinisüsti (nt Botox või Dysport) võib teha ainult arst. Ilusüste (sh huulte täitesüstimine) tehakse kehaomase hüaluroonhappega ja neid võib teha ka medõde.

Täitesüstide ja ilusüstide liigid:
  • Botoxi süstid ehk botuliinisüstid – kortsude eemaldamine botuliintoksiiniga, näojoonte korrigeerimine
  • Täitesüstid ehk fillerid – näojoonte korrigeerimine (sh huuled), kortsude täitmine
  • Biorevitalisatsioon – naha sügavuti niisutamine hüaluroonhappega
  • Plasmalifting ehk plasmasüstid – loomulik noorendamine patsiendi enda vereplasma abil
  • Mesoteraapia – naha sügavuti niisutamine vitamiinide, aminohapete, mineraalide ja hüaluroonhappega vitamiinid, aminohapped, mineraalid ja hüaluroonhape

Lisaks: liighigistamise vastased ravisüstid, microneedling kollageenteraapia, lipolüüs ja mesoniidid.

Botuliinsüstid liighigistamise vastu

Otsi vabasid aegasid

Higistamine on keha loomulik reaktsioon, mida mõjutavad pärilikkus, elutsüklid (nt menopaus), ravimid, ka toiduained ja haigused. Liighigistamine ehk hüperhidroos on tervisehäire, mille korral toodavad higinäärmed rohkem vedelikku kui on vajalik keha normaalseks soojaregulatsiooniks. Enamasti tekib noortel ja võib kesta kogu elu, kui seda ei ravita. Liighigistamine võib ilmneda käelabade, näo, kaenlaaluste või jalgade piirkonnas. Selle põhjused ei ole täpselt teada, tegu on kõrvalekaldelise reaktsiooniga stressile ja erutusele.

Kaenlaalustesse süstitav ravim tõkestab higinäärme talitluse, see katkestab oma töö ja higi tootmine peatub 4-9 kuuks, mõnedel juhtudel kuni 12 kuuks. Ravisüstid sobivad nii naistele kui meestele. Alla 18-aastastele tehakse süste vaid vanema nõusolekul.

Kellele pole süsteteraapia soovitatav?

Protseduuri ei soovitata rasedatele ega rinnaga toitmise ajal, samuti lihashaiguste korral. Ka siis, kui rohket higistamist põhjustab mõni muu haigus, näiteks kilpnäärmehaigus või diabeet. Sellisel juhul tuleb ravida algpõhjust, mitte higistamist.

Hea teada ravisüstide kohta

  • Paar päeva enne protseduuri tuleb kaenlaalused raseerida
  • Probleemsesse piirkonda süstitakse ravimit, vajadusel tuimestatakse piirkond eelnevalt spetsiaalse kreemiga
  • Pärast protseduuri on vaja hoida süstekoht puhtana, hoiduda liigsest füüsilisest pingutusest, saunast, solaariumist ja päevitamisest ning süstepiirkonna massaažist
  • Maksimaalne efekt saabub kahe nädala jooksul

Asukohad

Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Botuliinisüstide konsultatsioon
40 €
20 min
Liighigistamise vastased ravisüstid kaenlaalustele
470 €
45 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses