Parkinsoni tõve ja teiste liigutushäirete keskus

Confido Meditsiinikeskuse Parkinsoni tõve ja teiste liigutushäirete keskuses oleme spetsialiseerunud Parkinsoni tõve ja teiste liigutushäirete, nagu düstoonia, treemor ja ataksia, diagnoosimisele, ravile ning uurimisele.

Spetsialiseeritud meeskond

Keskuses töötab liigutushäirete ravile spetsialiseerunud kogenud multidistsiplinaarne meeskond, kuhu kuuluvad neuroloogid, meditsiinigeneetik, õed, füsioterapeudid, neuropsühholoog ja logopeed.

 

Diagnostika

Keskuses pakutakse täielikku diagnostikat, mis hõlmab neuroloogilist hindamist, kuvauuringuid (nt magnetresonantstomograafia ehk MRT, DaTSCAN, aju ultraheliuuring), geneetilisi analüüse ja muid uuringuid Parkinsoni tõve ja teiste liigutushäirete tuvastamiseks.

Ravi

Patsientidele pakutakse individuaalselt kohandatud ravi, hõlmates nii ravimiteraapiat kui ka muud toetavat ravi, nagu füsioteraapia, kõneteraapia ja tegevusteraapia. Vajadusel võidakse kaaluda ka kirurgilisi võimalusi, nagu peaaju süvastimulatsioon.

Jälgimine ja hoolitsus

Tagame patsientide regulaarse jälgimise ja hoolitsuse, et hinnata haiguse kulgu ning vajadusel kohandada ravi. See hõlmab ka patsientide ja nende perede nõustamist ning toetamist.

Uurimistöö

Keskus teeb aktiivset uurimistööd Parkinsoni tõve ja muude liigutushäirete valdkonnas, keskendudes nii uute ravivõimaluste leidmisele kui ka haiguste patofüsioloogia ja riskide/ennetusmehhanismide paremale mõistmisele.

Koolitused

Keskus pakub koolitusi ja teadmussiirdeid tervishoiutöötajatele, et suurendada teadlikkust liigutushäiretest ning parandada nende diagnostikat ja ravi.

Ühenduskeskus

Keskus toimib muuhulgas ühenduskeskusena teiste tervishoiuasutuste ja Parkinsoni tõve / liigutushäirete organisatsioonide vahel, edendades koostööd ja parimate praktikate vahetamist.

Me pakume terviklikku liigutushäirete ravi, ühendades ühe katuse alla diagnostika, ravi, uurimistöö ja koolituse, et tagada patsientidele parimad võimalikud ravitulemused.

Neuroloogi vastuvõtt

Otsi vabasid aegasid

Neuroloogi ehk närviarsti konsultatsioonile soovitame pöörduda närvisüsteemihaiguste, sh peavalu, seljavalu diagnoosimiseks ja raviks, eksperthinnangu saamiseks varem antud diagnoosile või raviplaanile.

Haigused, mille ennetamise, diagnoosimise ja ravimisega neuroloog veel tegeleb, on insult, epilepsia, Parkinsoni tõbi, lihaste kontrollimatute kokkutõmmete tõttu tekkivad valeasendid ja liigutused, sclerosis multiplex, rahutute jalgade sündroom, närvisüsteemi nakkushaigused (meningiit, entsefaliit, borrelioos). Meie neuroloogid nõustavad ka neuroloogilisest haigusest taastumisel või kroonilise haigusega toimetulekul.

Neuroloogi suunamisel teostame ka täiendavaid uuringuid, sh elektroentsefalograafia (EEG), esilekutsutud potentsiaalide (auditoorsed, visuaalsed, somatosensoorsed, motoorsed) uuring, elektroneuromüograafia (ENMG), elektroneurograafia (ENG).

Patsiente vanuses kuni 18 eluaastat võtab vastu lasteneuroloog.

Tervisekassa lepinguga rahastatud vastuvõtte saab broneerida ainult telefonil 1330 või Digiregistratuuris. Tervisekassa vastuvõtud toimuvad Tallinnas ja Tartus. Patsiendil tuleb tasuda visiiditasu 5 €. Vastuvõtule registreerimiseks on vajalik saatekiri.

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Saatekirjaga neuroloogi vastuvõtt
Tervisekassa lepingu raames
5 €
Neuroloogi vastuvõtt Tallinnas
(võimalik ka videokonsultatsioon)
110 €
30 min
Neuroloogi vastuvõtt Tallinnas (Dr Toomsoo)
(võimalik ka videokonsultatsioon)
110 €
20 min
Neuroloogi kiireloomuline vastuvõtt Tallinnas
(võimalik ka videokonsultatsioon)
200 €
30 min
Neuroloogi vastuvõtt Tartus
100 €
30 min
Lasteneuroloogi vastuvõtt
70 €
Logopeedi konsultatsioon
70 €
30 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu
Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses