Protseduurid ja analüüsid Confido Meditsiinikeskuses

Analüüsid

Confidos saame võtta kõiki vajalikke vere-, uriini-, rooja- või muid proove. Enamasti suunab teid analüüsidele mõni meie arst või õde, kuid soovi korral pääsete nendele ka ilma saatekirjata.

Vali analüüs

Rauavarude hindamine organismis (ferritiin)

Ferritiini analüüsi võiks teha, kui on rauapuuduse sümptomid – väsimus, jõuetus, uimasus, üldine nõrkustunne, vastupanuvõime nn külmetushaigustele, lihasjõudlus ja sooritusvõime, nahk on kahvatu jumega.

Ferritiin on raua depoovalk, mis sisaldub maksa, põrna ja luuüdi rakkudes ja mille sisaldus veres omab otsest kvantitatiivset seost nimetatud rakkudes paiknevate organismi põhiliste rauavarudega. Raud on organismile vajalik hemoglobiini sünteesiks, et tagada eluks vajaliku hapniku transport kudedesse. Raud on organismis oluline rakkude kasvu ja arengu reguleerija, vajalik südame-, lihaskoe- ja närvikoe talitluseks. Ferritiin on rauapuuduse suhtes tundlik analüüs ̶ sisaldus veres väheneb juba enne aneemia teket rauapuuduse varajases järgus ja koos punavere indeksite muutustega viitab aneemia tekke võimalusele.

Ferritiin on ka nn ägeda faasi valk, tema sisaldus tõuseb põletike korral ja siis ei väljenda ferritiini normaalne või suurenenud kontsentratsioon organismi rauavarusid õigesti ja seda tuleb arvestada analüüsi tulemuse tõlgendamisel. Põletiku ja aneemia koosesinemisel on võimalik teha lisauuringuid aneemia põhjuse tuvastamiseks (vt Kehvveresuse pakett).

Ferritiini kõrged väärtused viitavad liigsele rauasisaldusele, mis on organismile kahjulik. Raua liia korral organismis tekivad ladestussündroomid, maksa- ja kõhunäärmekahjustus. Esimeseks kaebuseks on enamasti liigeste valulikkus.

Üksikanalüüsi tegemiseks broneeri aeg
vastuvõtule helistades 1330 või saada päring:

Saada päring

Analüüsi hind Tallinnas ja Kiirkliinikutes
21 €
Analüüsi hind Tartu Raatuse kliinikus
19 €

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn
Confido Tartu Raatuse kliinik
Raatuse 21, Tartu
Nautica kiirkliinik
Ahtri 9, Tallinn
Lasnamäe kiirkliinik
Mustakivi 13, Tallinn
Lõunakeskuse kiirkliinik
Ringtee 75, Tartu
Rocca Al Mare kiirkliinik
Paldiski maantee 102, Tallinn
Viru Keskuse kliinik
Viru Väljak 4, Tallinn
Näita rohkem