Valukeskus

Confido Tartu Raatuse kliiniku Valukeskusesse on oodatud kroonilise ehk üle 3 kuu kestnud liiges-lihas-tugisüsteemi (muskuloskeletaalse) valu ning kroonilise närvivaluga patsiendid, kelle täpne valu põhjus ei ole veel teada ning kes vajavad selle osas arsti konsultatsiooni. Samuti on oodatud need patsiendid, kelle kroonilise valu põhjus on teada (eriarsti poolt on diagnoos pandud), ent kes vajavad sellega toimetulemise osas abi.

Kliinikus lähenetakse valusündroomile terviklikult ning sõltuvalt konkreetsest probleemist võivad meeskonda kuuluda nii arst (neuroloog või reumatoloog või üldarst), füsioterapeutravimite osas eriväljaõppe saanud õde kui ka kliiniline psühholoog.

Mis tähendab krooniline muskuloskletaalne valu ja krooniline närvivalu?

Krooniliseks valuks nimetatakse valu, mis on kestnud üle kolme kuu. Krooniline valu on probleem, mis vajab tihti mitme erineva tervisespetsialisti nõustamist ja sekkumist. Vahel võib krooniline valu tekkida ägeda valu järgselt – ägeda valu põhjus on küll väljaravitud, kuid valu ei taha vaibuda. Olemas on ka kesknärvisüsteemi talitlushäirest tulenevaid sündroome, mida iseloomustabki valu teke ilma konkreetse koekahjustuseta ning millega tihti kaasnevad ka teised sümptomid, nagu väsimus, meeleolulangus, ärevus, uneprobleemid. Kroonilise valu sündroom võib muutuda probleemiks ka olukordades, kus konkreetset valu põhjust veel ei osata või suudeta välja ravida ning tuleb leida meetodid, et valu häiriks igapäevaelu võimalikult vähe. Kõigil neil nimetatud juhtudel on vajalik tegeleda valusündroomi raviga terviklikult, et tagada elukvaliteet ja igapäevatoimingutega hakkamasaamine.

Me ootame Valukeskusesse patsiente, kellel on üle 3 kuu kestnud valu erinevates liigestes, lihastes, jäsemetes või kellel on tunne, et terve keha või mõni kindel keha piirkond (nt õla- ja kaelavööde, alaselg) valutab pidevalt. Samamoodi on oodatud patsiendid neuropaatia või neuralgiaga ehk mõne närvi haaratusest tingitud valusündroomiga (nt vöötohatise järgne valusündroom, kolmiknärvivalu) või radikulopaatiaga ehk seljaajukanalist väljuvate närvide pitsumisest tingitud valuga (seljavalu, mis kiirgab mõnda jäsemesse).

Miks pöörduda Confido Tartu Raatuse kliiniku Valukeskusesse?

Confido Tartu Raatuse kliiniku Valukeskuses on hea võimalus patsientidele, kes soovivad kroonilise valu osas nõustamisele pääseda väljaspool Tervisekassa järjekordi ja kes vajavad oma kroonilise valu tõttu terviklikku käsitlust. Sõltuvalt konkreetsest probleemist võivad meeskonda kuuluda arst (neuroloog või reumatoloog või üldarst), füsioterapeutravimite osas eriväljaõppe saanud õde kui ka kliiniline psühholoog. Lähtuvalt individuaalsest vajadusest kaasatakse vajadusel ka teisi spetsialiste. Valukeskuse meeskond nõustab haiguse olemuse ja sellega toimetuleku osas ning lähtuvalt muredest ja vajadustest koostatakse individuaalne plaan, mis aitab kroonilise valuga toime tulla.

Alustage üldarst vastuvõtust, kui soovite abi kroonilise liigeste-/lihaste-/jäseme-/seljavalu põhjuse leidmisel või vajate oma tervise kohta täiendavaid selgitusi, kuid Te pole kindel, millise erialaspetsialisti juurde võiksite pöörduda. Arst tutvub Teie haiguslooga, suunab vajadusel tegema täiendavaid analüüse ning uuringuid, määrab ravi või annab Teile nõu, kes meie valu meeskonnast saab aidata.

Pöörduge otse reumatoloogi või neuroloogi vastuvõtule, kui kindel valu põhjus on juba teada ning erialaline diagnoos olemas.

Valukeskuse meeskonda kuuluvad

Füsioterapeut

Füsioterapeutiline lähenemine sõltub konkreetsest probleemist. Igale patsiendile koostame individuaalse programmi, võttes arvesse kõik terviseprobleemid. Vajadusel suunab arst.

Kliiniline psühholoog

Kliiniline psühholoog õpetab kroonilise valuga toimetulekut ning vajadusel tegeleb ka kaasuvate probleemidega, nagu ärevus, une- ja meeleoluhäired. Vajadusel suunab arst.

Õde

Õde nõustab ja jälgib arsti suunamisel valupatsiente nende raviteekonnal. Vajadusel suunab arst.

Kust alustada, kui Teie valu põhjus on veel ebaselge?

Kui soovite abi valu põhjuse leidmisel, vajate oma tervise kohta täiendavaid selgitusi, kuid Te pole kindel, millise erialaspetsialisti juurde võiksite pöörduda, siis palun broneerige endale sobiv visiidi aeg siit.

Arst tutvub Teie haiguslooga, suunab vajadusel tegema täiendavaid analüüse ning uuringuid, määrab ravi või annab Teile nõu, kes meie valu meeskonnast saab aidata.

Valukeskuse juht on dr Liis Puis, Confido Raatuse kliiniku reumatoloog.

Üldarsti konsultatsioon (valu)

Otsi vabasid aegasid

Üldarsti vastuvõtule soovitame pöörduda patsientidel, kellel esineb kroonilise kuluga valu, ent kelle diagnoos on ebaselge või kelle valu põhjus on veel uurimata. Kui Te ei tea veel täpselt, mis on valu põhjus või miks valu kestab vaatamata esmasele ravile, julgustame broneerima aeg valukeskuse üldarsti juurde.

Üldarst otsustab konsulatsiooni käigus, milliseid uuringuid on tehtud ning mida on tarvis teha, kas saab kohe aidata või on vaja kaasta veel teisi valumeeskonna liikmeid.

Confido Tartu Raatuse kliinikus on olemas võimalused valusündroomi põhjuse väljaselgitamiseks ja diagnoosimiseks ning raviks vajalike uuringute ja analüüside tegemiseks.

Analüüside ja uuringute tasu lisandub arsti konsultatsiooni hinnale.

Hind

Teenus
Hind
Üldarsti konsultatsioon
50 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Tartu Raatuse kliinik
6. korrus, Raatuse 21, Tartu

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses