Üldkirurgia

Üldkirurgia on lai eriala, mis tegeleb naha ja pehmekoe,  kõhuseina, endokriinsüsteemi ning süvendatult seedetrakti haiguste diagnostika ja (kirurgilise) raviga.

Kubemesonga eemaldamine

Otsi vabasid aegasid

Song on kõhukoopa elundi või selle osa väljasopistumine läbi kõhuseina nahaalustesse kudedesse. Song võib esineda mitmes kohas – kõige levinumad on kubemesong, nabasong, armisong ja reiesong. Kubemesong on haigusseisund, mille tõttu osa kõhuõõne elunditest muudab oma anatoomilist asukohta ja sopistub kubemekanalisse tekkinud avause kaudu kõhuõõnest väljapoole. Kubemesong on kõige levinum songa tüüp. Kubemesong võib olla kaasasündinud või omandatud. Sõltumata kubemesonga päritolust tuleb see eemaldada, sest muud meetodid (songavöö, spetsiaalsed harjutused jne) songa ei ravi, vaid pidurdavad ajutiselt selle arengut. Songa tunnuseks on turse, kubeme piirkonnas võib esineda valu ja ebamugavustunnet.

Kuidas see toimib?

Operatsiooni käigus eemaldab kirurg naha sisselõigete kaudu songakoti. Seejärel sisestab kirurg nahaava kaudu võrkproteesi, mis minimeerib songa kordumise riski. Kubemesonga eemaldamine toimub kohaliku või üldanesteesia all. Confidos teostatakse kubemesonga eemaldamist nii avatud kui ka vähem invasiivsemal laparoskoopilisel meetodil. Confido kliiniku arst valib teie soost, vanusest, songa suurusest ja muudest teguritest lähtuvalt välja just teile sobiva viisi.

Pärast protseduuri

Pärast operatsiooni võib järgmise 24 tunni jooksul olla vajalik jääda statsionaarsele jälgimisele. Juba päev pärast operatsiooni saate teha kergeid jalutuskäike. Esimesed 14 päeva vältige raskuste (üle 15 kg) tõstmist. Haava kohas võib esineda valu, esimese 14 päeva jooksul on see normaalne.
Kubemesonga diagnoosi ning ravi määrab teie raviarst. Oma raviteekonda alustage kirurgi vastuvõtult!

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Kirurgi konsultatsioon
110 €
30 min
Kubemesonga eemaldamine avatud meetodil
alates 2000 €
Kubemesonga laparoskoopiline eemaldamine
alates 2320 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses