Maovähenduskirurgia (bariaatria)

Laparoskoopiline vertikaalne maoresektsioon ehk sleeve

Otsi vabasid aegasid

Mao pikisuunalise resektsiooni puhul lõigatakse ära suur osa maost, mis vähendab mao mahutavust ehk võimaliku tarbitava toidu kogust. Seda operatsiooni teostatakse üldiselt laparoskoopiliselt, mis tähendab, et väikeste paari sentimeetriste sisselõigete abil viiakse operatsiooniinstrumendid kõhuõõnde.

Operatsiooni käigus eemaldatakse umbes 60% mao mahust ning järgi jääb varruka või toru kujuline osa maost, mille mahutavus on vaid 200ml. Sleeve operatsiooni käigus ei muudeta soolestikku ja seedimisprotsessi ning toidu liikumine läbi seedetrakti jääb samaks Sellise lähenemise puhul toimub kaalulangus suuresti tänu vähenenud tarbitavale toidukogusele.

Iga kaalulanguse operatsiooni edukuseks on vaja patsiendil teha ka märgatav elustiili muutus, et soodustada kaalulangust ja hoiduda uuesti ülekaalu tekkimisest. Samuti tuleb patsiendil tõsta oma aktiivsustaset.

Pärast mao pikisuunalise resektsiooni operatsiooni hakkab patsient esmalt tarbima vedelaid toite ning toitumisterapeutide juhendamisega muudetakse toitumist järgnevate nädalate jooksul, minnes üle püreele ning teatud aja pärast ka tahkele toidule.

Pärast operatsiooni on vajalik ka regulaarne arstlik kontroll.

Kehakaalu langetamise kirurgiliste sekkumiste variante ning erisusi selgitab teile Confido maovähenduskirurgi ja selgitab välja Teile sobivaima variandi koos teiega.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kirurgi vastuvõtt
110 €
Laparoskoopiline vertikaalne maoresektsioon ehk sleeve
Hind alates 5600 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses