Maovähenduskirurgia (bariaatria)

Laparoskoopiline maost möödajuhtiv operatsioon ehk gastric bypass

Otsi vabasid aegasid

Gastric bypass ehk maost möödajuhtiv operatsioon on erinevatest kaalukirurgias kõige levinum maovähenduslõikus.

Operatsiooni teostatakse laparoskoopiliselt  ehk väikeste sisselõigete kaudu. Maost möödajuhtiva operatsiooni käigus eraldatakse väike osa maost ülejäänud maost ning uus väike magu suunatakse ümber seedetrakti teistest osadest ja ühendatakse ots peensoole ülemise osaga. Toit liigub mööda suurest maost ja kaksteistsõrmiksoolest otse peensoolde. See vähendab söödava toidu koguseid, tekitades täiskõhutunde palju kiiremini ning väiksemate kogustega.

Maost möödajuhtiv operatsioon sobib patsientidele kehamassiindeksiga alates 30 kg/m2. Gastric bypassi operatsiooni puhul on oodatav kaalulangus 70-80% ülekaalust.

Iga kaalulanguse operatsiooni edukuseks on vaja patsiendil teha ka märgatav elustiili muutus, et soodustada kaalulangust ja hoiduda uuesti ülekaalu tekkimisest. Samuti tuleb patsiendil tõsta oma aktiivsustaset.

Pärast operatsiooni hakkab patsient esmalt tarbima vedelaid toite ning toitumisterapeutide juhendamisega muudetakse toitumist järgnevate nädalate jooksul, minnes üle püreele ning teatud aja pärast ka tahkele toidule.

Pärast operatsiooni on vajalik ka regulaarne arstlik kontroll.

Kehakaalu langetamise kirurgiliste sekkumiste variante ning erisusi selgitab Teile Confido maovähenduskirurgi ja selgitab välja Teile sobivaima variandi koos Teiega.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Maovähenduskirurgi vastuvõtt
110 €
Laparoskoopiline maost möödajuhtiv operatsioon ehk gastric bypass
Hind alates 5600 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses