Maovähenduskirurgia (bariaatria)

Mini bypass operatsioon

Otsi vabasid aegasid

Mini-bypass operatsiooni teostatakse laparoskoopiliselt ehk väikete sisselõigete kaudu. Operatsiooni käigus luuakse maos väiksem maht läbi püstise resektsiooni  ehk osa maost eemaldatakse. Alles jäänud osa moodustab uue maokoti, mida nimetatakse ka kõhutaskuks.

Seejärel suunatakse soolestik ümber ja uus maokott ühendatakse otse peensoolega. See võimaldab toidul mööduda osaliselt seedetraktist (milles tuleneb ka operatsiooni nimetus bypass ing. mööda juhtimine), vähendades seeläbi toidu ja kalorite imendumist.

Mini- bypass operatsioon sobib patsientidele, kelle kehamassiindeks on üle 35 kg/m2. Kuna mini mypass operatsioon hõlman endas nii maovähendamist kui ka peensoole ümbersuunamist, vähendades nii kalorite imendumist kui tarbitava toidu kogus, on mini-bypassi  puhul oodatav kaalulangus ka suurem (70-80% ülekaalust).

Mini-bypass operatsioon on pöörduv, mis tähendab, et vajadusel saab protseduuri tagasi pöörata või muuta teiseks maovähenduse kirurgiliseks meetodiks.

Iga kaalulanguse operatsiooni edukuseks on vaja patsiendil teha ka märgatav elustiili muutus, et soodustada kaalulangust ja hoiduda uuesti ülekaalu tekkimisest. Samuti tuleb patsiendil tõsta oma aktiivsustaset.

Pärast operatsiooni hakkab patsient esmalt tarbima vedelaid toite ning toitumisterapeutide juhendamisega muudetakse toitumist järgnevate nädalate jooksul, minnes üle püreele ning teatud aja pärast ka tahkele toidule.

Pärast operatsiooni on vajalik ka regulaarne arstlik kontroll.

Kehakaalu langetamise kirurgiliste sekkumiste variante ning erisusi selgitab Teile Confido maovähenduskirurgi ja selgitab välja teile sobivaima variandi koos teiega.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kirurgi vastuvõtt
110 €
Mini bypass operatsioon
Hind alates 5600 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses