Maovähenduskirurgia (bariaatria)

Bariaatriline kirurgia võib olla lahendus, kui dieedid ja füüsiline aktiivsus ei ole kaalulangetuseks toiminud või kui teil on ülekaalu tõttu tekkinud tõsised terviseprobleemid.

Maovähenduskirurgi vastuvõtt

Otsi vabasid aegasid

Bariaatriline ehk maovähenduskirurgia või kaalukirurgia hõlmab endas muutuste tegemist seedesüsteemile, et mõjutada kaalulangust. Maovähendusoperatsioon võib olla lahendus kui dieedid ja treenimine ei ole kaalulangetuseks toiminud või kui Teil on ülekaalu tõttu tekkinud tõsised terviseprobleemid.

Rasvumise kirurgilise ravis kasutatakse erinevaid protseduure, millest osad vähendavad kui palju patsient süüa võib, osad vähendavad keha võimet imendada toitaineid ning osad operatsioonid teevad mõlemat.

Miks tehakse bariaatrilisi operatsioone?

Kaalukirurgia võib aidata kaotada üleliigset kehakaalu ja vähendada kõrge kehakaaluga kaasnevate potentsiaalselt eluohtlike terviseprobleemide tekkimise riski, näiteks:

  • Südamehaigused ja insult
  • Kõrgvererõhutõbi
  • Ülekaalust ja vähesest liikumisest tulenev rasvmaks ehk maksa stenoos
  • Uneapnoe
  • Teise tüübi diabeet

Kaalukirurgilisi operatsioone teostatakse üldiselt alles siis kui Te olete proovinud kaalu langetada muutes oma toitumise- ja treeningharjumusi. Selleks on ka Confidos mitmeid spetsialiste, kelle poole pöörduda.

Confidos teostatakse sleeve operatsiooni, mille käigus lõigatakse ära suurem osa maost; mini bypass oepratsiooni, mille puhul moodustakse maost uus väiksem torukujuline magu, mis ühendatakse otse peensoolega;  ja laparoskoopilist gastric bypass, mille käigus vähendatakse mao mahtu, luues väikese tasku.

Kehakaalu langetamise kirurgiliste sekkumiste variante ning erisusi selgitab teile Confido maovähenduskirurg ja selgitab välja Teile sobivaima variandi.

Hind

Teenus
Hind
Maovähenduskirurgi vastuvõtt
110 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses