Küüneseene diagnostika

Otsi vabasid aegasid

Küünte seenhaigus saab enamasti alguse küünte servadest valkja või kollaka laiguna. Aja jooksul levib nakkus edasi kogu küüneplaadile põhjustades hüperkeratoosi või küüne irdumist. Lisaks ebaesteetilisele vaatepildile võib selline küüs põhjustada ka valu ning olla nakkusallikaks.

Seeni, mis põhjustavad küünte ja silenaha seenhaigust, nimetatakse dermafüütideks. Dermafüüte esineb 10 – 15% inimestest.

Küüneseene diagnostika on vajalik, et leida parim raviviis. Vastuvõtu käigus kogub õde anamneesi, teeb vajalikud analüüsid (PCR-test ja vereproov). Proovimaterjal kraabitakse nähtavast kahjustuskohast küünevalli piirkonnas, küüneplaadi pealispinnalt või küüneplaadi alt. Prooviks võetakse nii küünest lihvitud materjal kui ka mõned suuremad 2-5 mm tükid.

Enne küüneseene diagnostikat

Vähemalt kaks nädalat enne proovimaterjali võtmist tuleb kahjustuskohal vältida kreemide, ravilaki ja ravimite kasutamist.

Küüneseene ravi

Kui küüneseene analüüsid osutuvad positiivseks, suunatakse teid nahaarsti järelkonsultatsioonile (20 €) ravi määramiseks. Tavapäraselt on seenhaiguse ravi on suukaudne. Enne ravimi määramist peaks lisaks tegema vereanalüüsid S-ASAT, S-ALAT maksa- ja neerude talitluse näitajate kontrollimiseks.

Analüüside vastused saabuvad 5-7 tööpäeva jooksul. Analüüside saabumisel võetakse patsiendiga ühendust ja lepitakse kokku edasine ravi.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Küüneseene diagnostika
Sisaldab õe vastuvõttu ja analüüside võtmist
75 €
30 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses