Näonaha niisutamine ilusüstidega

30.05.2023

Esteetilised ilusüstid on üha populaarsem vahend naha niisutamiseks, taaselustamiseks ja noorendamiseks. Confido Esteetika kliinik pakub erinevaid noorendavaid ja säraandvaid ilusüste, näiteks täiteaineid ja vitamiinisüste nagu mesoteraapia, biorevitaliseerimine, redermaliseerimine, plasmateraapia ja ka mesoniidid, mis koguvad järjest enam populaarsust.

Ilusüstide puhul viiakse valitud ained peenikese nõela abil naha sügavamatesse kihtidesse. Tänu sellele püsivad niisutamise tulemused kauem ja naha uuenemine toimub juba sügavates kihtides. Erinevate sügavniisutavate protseduuridega on võimalik edasi lükata keerulisemate protseduuride vajadust. Kui nahk on niisutatud ja elastne, siis aeglustub ka kortsude teke. Lisaks aitavad need protseduurid pigmendilaikude, akne ja ebaühtlase jume korral. 

Ilusüstide all mõeldakse tavaliselt nn täitesüste. Naha täiteained on süstitavad geelid, mis on valmistatud hüaluroonhappest, kehas leiduvast looduslikust ainest, mis aitab niisutada ja pehmendada nahka. Selliste ilusüstidega saab siluda kortse ja peeneid jooni, taastada rasva või lihaseid kaotanud näopiirkondade mahtu (nt huuled) ja parandada näokontuure. Protseduur on minimaalselt invasiivne ja võtab aega umbes 15–30 minutit. Tulemused on näha kohe ja kliendid võivad oodata, et nende naha välimus paraneb märgatavalt.

Ilusüstide alla kuuluvad ka mesoteraapia, plasmateraapia, biorevitalisatsioon ja redermalisatsioon, mille eesmärk on niisutada ja taaselustada nahka. Protseduuride käigus süstitakse nahka vitamiinide, mineraalide ja antioksüdantide kombinatsiooni, mis parandab naha toonust, tekstuuri ning niisutab. Nende protseduuride puhul ei ole võimalik mõjutada naha volüümi (nt huuled või põsed), kuna nende puhul süstitav aine imendub naha sisse, mille eesmärgiks on naha kvaliteedi parandamine.

Protseduur lähtuvalt probleemist

Mesoteraapia käigus süstitakse nahka väikeseid koguseid vitamiine, mineraale ja aminohappeid. Need toitained aitavad parandada naha üldist tervist, muutes selle säravamaks ja nooruslikumaks. 

Biorevitaliseerimine seevastu hõlmab hüaluroonhappe süstimist nahka, et parandada naha niiskust ja elastsust. Redermalisatsioon on mesoteraapia ja biorevitalisatsiooni kombinatsioon, mis aitab lahendada mitmeid nahaprobleeme, nagu ebaühtlane nahatoon ja tekstuur ning pigmendiprobleemid. Kõik need protseduurid on soovitatud kuurina, protseduuri käik on kiire ja taastumisaeg lühike, enamjaolt on võimalik naasta kohe igapäevategevuste juurde.

Mesoniidid on uuemat tüüpi esteetiline protseduur, kus kasutatakse polüdioksanoonist (PDO) valmistatud lahustuvaid niite. Niidid viiakse nõela abil naha sisse ja need lahustuvad aja jooksul, stimuleerides kollageeni tootmist, pinguldades nahka ning vähendades lõtvumist.

Redermalisatsioon on uudne süsteprotseduur naha kvaliteedi parandamiseks, vananemisilmingute pidurdamiseks ja nahatooni ühtlustamiseks. Redermalisatsoon aitab vähendada pigmendilaike ja põletikku naha pindmistes kihtides, samuti tõsta niiskustaset nahas.

Plasmateraapia on tänapäeval üks populaarseim ja tõhusaim meetod naha noorendamiseks. Plamalifting ehk PRP (platelet-rich plasma) ja PRF (platelet-rich fibrin) on mõlemad protseduurid, kus kasutatakse patsiendi enda verd, et noorendada ja parandada naha välimust.

PRP käigus võetakse patsiendilt väike kogus verd, mis töödeldakse, et kontsentreerida vereliistakuid, ja süstitakse seejärel ravipiirkonda. PRF on sarnane protseduur, kuid kasutatakse teistsugust töötlemismeetodit, mille tulemus on suurem trombotsüütide ja fibriini kontsentratsioon.

Kuigi mõlemad protseduurid on tõhusad naha tekstuuri parandamisel, kortsude ja peenete joonte vähendamisel ning kollageeni tootmise edendamisel, on leitud, et PRF avaldab märkimisväärsemat mõju naha kvaliteedile ja taastumisele, kuna selles sisalduvad vereliistakud ja fibriin on suuremas kontsentratsioonis.

Üldiselt on PRF-ravi korral vaja vähem seansse ja selle tulemused kestavad kauem kui PRP puhul, kus võivad vajalikud olla mitmed seansid ja kordusravi. Mõlema protseduuri tõhusus ja tulemused võivad siiski erineda sõltuvalt individuaalsetest teguritest, nagu vanus, nahatüüp ja üldine tervislik seisund. Alati on soovitatav konsulteerida kvalifitseeritud tervishoiutöötajaga, et määrata kindlaks parim raviplaan.

Alustada tuleks konsultatsioonist

Soovitame alati broneerida esmalt konsultatsiooni aeg. Confido Esteetika kliiniku kogenud ja põhjalikult koolitatud spetsialistid aitavad valida teie vajadustele sobivaima protseduuri ning meie eesmärk on pakkuda alati rahuldavaid ja loomuliku välimusega tulemusi.