Üldkirurgia

Üldkirurgia on lai eriala, mis tegeleb naha ja pehmekoe,  kõhuseina, endokriinsüsteemi ning süvendatult seedetrakti haiguste diagnostika ja (kirurgilise) raviga.

Diagnostiline laparoskoopia kõhuõõne organitele

Otsi vabasid aegasid

Diagnostiline laparoskoopia on meditsiiniline protseduur, mida kasutatakse kõhuõõne organite diagnoosimiseks ja hindamiseks. See hõlmab spetsiaalse endoskoopilise instrumendi, mida nimetatakse laparoskoobiks, sisestamist läbi väikese sisselõike kõhuõõnde. Laparoskoop sisaldab valgusallikat ja kaamerat, mis võimaldavad arstil näha kõhuõõne sisemust reaalajas.

Diagnostilise laparoskoopia käigus tehakse tavaliselt mitu väikest sisselõiget kõhuõõne piirkonnas. Laparoskoobiga saab arst uurida ja hinnata kõhuõõne organeid, nagu näiteks maks, sapipõis, pimesool, munasarjad ja emakas (naistel), seedetrakti osad ning teised kõhuõõne struktuurid.

Selle protseduuri abil saab arst tuvastada ja diagnoosida erinevaid seisundeid, sealhulgas põletikulisi haigusi, kasvajaid, endometrioosi, tsüste, vedelikukogumikke, vigastusi ja muid kõhuõõne probleeme. Diagnostilise laparoskoopia käigus võib arst võtta ka koeproove (biopsiaid) täpsema diagnoosi saamiseks.

Laparoskoopia on invasiivne protseduur, kuid seda peetakse vähem invasiivseks kui avatud kirurgiline sekkumine. See pakub mitmeid eeliseid, sealhulgas väiksemad sisselõiked, väiksem armistumine, kiirem taastumisaeg ja vähem postoperatiivset valu võrreldes traditsioonilise kõhuõõne kirurgiaga.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Kirurgi vastuvõtt
Eelneb igale operatsioonile
110 €
30 min
Diagnostiline laparoskoopia (histoloogilise või tsütoloogilise uuringuga)
Operatsioon
alates 1600 €

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses