Rosaatsea ja kapillaarid

Rosaatsea ravi

Otsi vabasid aegasid

Rosaatsea on krooniline nahahaigus, mille täpne põhjus on meditsiinile seni teadmata. Rosaatsea tunnused on põletikuline lööve ja kapillaaride ebanormaalne laienemine näonahal. Kõige sagedamini avaldub rosaatsea 30–50-aastastel heledanahalistel inimestel. Euroopas on rosaatsea levinud Iirimaal ja Põhja-Euroopas. Rosaatsea ravi on meetmete kogum, mille eesmärk on rosaatsea ravi ja laienenud kapillaaride eemaldamine. Rosaatsea ravi Confido laserravi osakonnas tehakse dermatoloogide ja laserterapeutide koostööna.

Rosaatsea tekkepõhjused

Rosaatsea tekkimist mõjutavad tegurid:

  • päikesevalguse mõju (ultraviolettkiirgus), kontrastsed temperatuurid ja pakane
  • pärilik eelsoodumus
  • alkohoolsete jookide, teravate vürtside, kuumade jookide tarbimine
  • seedetraktihaigused
  • nahainfektsioonid
  • endokriinsüsteemi haigused;
  • mikroskoopilised vagellestad (on tõendeid, et nende osatähtsust on üle hinnatud).

Rosaatsea ravi

Rosaatsea põhjuse kindlakstegemiseks on vajalik Confido laserravi osakonna dermatoloogi konsultatsioon. Konsultatsiooni käigus määratakse kindlaks haiguse staadium, määratakse lisauuring ning ravimid ja protseduurid rosaatsea ilmingutega võitlemiseks. Väliseks kasutamiseks määratakse vasokonstriktorid ja põletikuvastased ravimid. Pooride puhastamiseks kasutatakse keratoreguleeriva ja rasueritust vähendava toimega tooteid. Arst võib määrata antihistamiinikume ning antibakteriaalseid ja parasiidivastaseid ravimeid. Raskete vormide korral on näidustatud antibiootikumide kasutamine. Rangelt on ette nähtud ka laserravi näo veresoonte eemaldamiseks või rosaatsea raskete vormide korrigeerimiseks (rinofüümi ravi).

Rosaatsea laserravi

Peaaegu kõigil juhtudel on näonaha punetuse ja laienenud kapillaaride eemaldamiseks näidustatud laseri ja fototeraapia kasutamine. Meie kliinikus on rosaatseat Eestis ravitud alates 2002. aastast ning oleme välja töötanud tõhusad protseduurireeglid selle haiguse kombineeritud laser- ja fototeraapia jaoks. Confido laserravi osakonna arstid ei kasuta oma töös mitte ühte, vaid mitut laserseadet, olenevalt rosaatsea tüübist ja staadiumist (neodüüm-, süsinikdioksiidlaser, impulssvalguseade jt). Rosaatsea ravis toimib veresoontele suunatud laserikiir või fotoseade, pannes veresoonte seinad kokku kleepuma, mille tagajärjel kaob haiguse peamine patogeneetiline komponent. Protseduur on suhteliselt valutu (ei nõua anesteesiat) ja kiire (umbes 2–5 minutit), see tehakse ambulatoorselt. Lisaettevalmistus ei ole vajalik, näole ei jää püsivaid jälgi. Kerge punetus ja turse võivad näol püsida mitu tundi. Confido laserravi osakonna arst määrab vajaliku arvu protseduure (tavalise kuuri pikkus on 2–3 protseduuri sagedusega kord kuus).

Rosaatsea ennetamine

Soovitav on järgida hoolikalt hügieenireegleid ja mitte puudutada nägu määrdunud kätega. Kasutage Confido laserravi osakonna spetsialisti soovitatud kosmeetikat. Püüdke hoiduda närveerimast. Jälgige oma toitumist, jätke välja alkohol ja toidud, millele teil on individuaalne reaktsioon. Dieeti tuleb kohandada Confido laserravi osakonna dermatoloogi järelevalve all. Loobuge halbadest harjumustest. Tütarlapsed peaksid loobuma ärritavaid aineid (atsetoon, õlid, piiritus jne) sisaldavatest kosmeetikatoodetest, samuti hormonaalseid aineid ja veresooni laiendavaid koostisosi sisaldavatest hooldusvahenditest. Piirake päikese käes viibimist, hoiduge solaariumi külastamisest ja kasutage päikesekreemi.

Korduma kippuvad küsimused

Vabanesin Confido kliinikus rosaatseast. Kas tulemus jääb püsima?

Paraku on rosaatsea üks väheseid dermatoloogilisi haigusi, mille põhjust ei ole ametlikult usaldusväärselt kindlaks tehtud, mistõttu on rosaatsea ravi kogu maailmas sümptomaatiline. See tähendab, et piisava ennetamise korral võib haigus püsida pikka aega remissioonis. Ägenemise korral tuleb ravi korrata.

Millistele lisaanalüüsidele ja -protseduuridele võib Confido laserravi osakonna dermatoloog suunata?

Vereanalüüsidele ja muude bioloogiliste materjalide analüüsidele Meie kliinikus töötavad dermatoloogid, kosmeetikud, laserravi ja teised eriarstid, mis tagab väga kvaliteetsed lahendused peaaegu kõigile nahaprobleemidele. Kõik arstid ja spetsialistid tegutsevad Confido meditsiinikeskuses ühes hoones, mis on patsiendi jaoks väga mugav.

Mis on rosaatsea ravi eelised Confidos?

Oleme Baltimaade ametlik lasermeditsiini keskus. Meie kliinikus teevad protseduure vaid litsentsiga meditsiinitöötajad, kes kasutavad kalleid ja tänapäevaseid maailmatasemel seadmeid. Meie kliinikus on rosaatseat Eestis ravitud alates 2002. aastast ning oleme välja töötanud tõhusad protseduurireeglid selle haiguse kombineeritud laser- ja fototeraapia jaoks. Seetõttu võimaldame patsientidele maksimaalseid ja ohutuid tulemusi minimaalsete ebamugavustega.

Asukohad

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Nahaarsti konsultatsioon
100 - 110 €
30 min
Laserravi arsti konsultatsioon
80 €
15 min
Laserravi õe konsultatsioon
35 €
15 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses