Hea klient! Reedel, 7. detsembril on röntgen korralise hoolduse tõttu suletud. 9. detsembril jätkame tööd tavapäraselt. Vabandame!

Esteetilise meditsiini õe arvamus: näojooga ja süsteprotseduurid võivad teineteist täiendada

06.05.2024

Confido Esteetika ja laserravi kliiniku esteetilise meditsiini õde Triinu Lääne võttis aprillikuus vastu väljakutse ja liitus 28-päevase näojooga programmiga. Teekonna jälgimiseks viisime Instagrami vahendusel läbi põneva koostööprojekti „Ilusüstid vs. näojooga“.

Milliseid protseduure peame silmas, kui räägime ilusüstidest?

Ilusüstid on väga mitmekülgsed ja neid saab liigitada eri gruppidesse.

Täiteained/filler. Nahatäiteained on ained, mida süstitakse naha alla või naha sisse, et lisada volüümi ja siluda kortse, jooni ja kortsukesi. Neid võib kasutada näojoonte silumiseks, huultele volüümi andmiseks või niisutamiseks, aga ka põskedele volüümi andmiseks. Enamjaolt kasutatakse täiteainena hüaluroonhapet, mis on organismis ka loomulikultolemas ja aitab hoida nahka niisutatuna ja elujõulisena.

Nahka noorendavad süstid. Nahka noorendavad süstid, näiteks biorevitalisatsioon, mis on naha pindmiste kihtide niisutamine hüaluroonhappe abil, või näiteks IPRF, mille eesmärk on samuti parandada naha tekstuuri, toonust ja välimust. IPRF-protseduuril kasutatakse patsiendi enda verd, mida töödeldakse trombotsüütide ja fibriini kontsentreerimiseks, seejärel süstitakse saadud plasma tagasi nahka, mis stimuleerib kollageeni tootmist ja kudede taastumist, et saavutada tervislikum ja nooruslikum välimus.

Botuliinitoksiin ehk Botox. Botuliinitoksiin on neurotoksiin, mida kasutatakse kosmeetilistes protseduurides, et vähendada peeneid jooni ja kortse, eriti otsmikul, silmade ümber ja kulmude vahel. See toimib, halvates ajutiselt lihaseid, mis vastutavad joonte tekkimise eest, tulemuseks on siledam nahk.

Botuliinisüstid vs. näojooga

Kuigi botuliinitoksiin lõdvestab lihaseid, et vähendada kortse, võib näojooga aidata parandada toonust ja tugevdada teisi näolihaseid, parandada näo üldist välimust ja aidata säilitada naha elastsust.

Samas võib näojooga suurendada botuliinitoksiini ravi üldist mõju, parandades vereringet ja naha tervist, mis võib omakorda aidata kaasa nooruslikuma välimuse saavutamisele ja potentsiaalselt aidata säilitada süstimise tulemusi.

Tähtis on ajastus – kuna botuliinitoksiin nõrgestab ajutiselt sihtlihaseid, on oluline arutada tervishoiuteenuse osutajaga, millal täpselt teha näojoogat pärast süstimisseanssi. Üldiselt võib olla vaja oodata paar päeva või nädalat enne näoharjutustega jätkamist, et toksiin saaks täielikult mõjuda.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi botuliinisüstid ja näojooga täidavad erinevaid eesmärke, võivad need teineteist täiendada, kuna mõjutavad näo välimuse erinevaid aspekte. Enne näojoogaga alustamist koos botuliinitoksiiniraviga on soovitatav konsulteerida tervishoiuteenuse osutajaga, et tagada parimad võimalikud tulemused.

Harjumused ja aeg

Pärast ühe kuu pikkuse näojooga programmi läbimist selgus, et see nõuab märkimisväärset harjumuste kujundamist, kusjuures kõige keerulisem osa on aja leidmine ja järjepideva rutiini sisseseadmine. Kiire eluviisiga inimestele võivad süstitavad ravimeetodid, nagu botuliinitoksiin ja nahatäidised, pakkuda näoharjutustele mugavamat alternatiivi, kuna annavad tõhusaid tulemusi ilma vajaduseta iga päev pühenduda.

Üks ei välista teist

Kokkuvõtteks võib öelda, et tegelikult saab näojoogat ja erinevaid süstimisprotseduure kombineerida, et saavutada veelgi paremaid tulemusi. Näojooga võib aidata säilitada lihastoonust ja naha tervist, samas kui süstitavate ainete abil saab saavutada sihipärast ja kauakestvat mõju. Koos täiendavad need meetodid üksteist, võimaldades terviklikku lähenemist näohooldusele.