Uni ja norskamine

Uni on eluks sama vajalik nagu söömine ja joomine – une ajal organism taastab ennast. Unehäired rikuvad organismi tasakaalu ja soodustavad mitmeid tõsiseid tervisehäireid nagu infarkt, kõrgvererõhktõbi, suhkruhaigus, ajuinfarkt, kehakaalu tõus jne. Ka norskamine on märk sellest, et magamise ajal on hingamisteed lõtvunud ning organism ei saa vajalikul määral hapnikku.

Paljud unehäirete käes kannatavad inimesed, unisuse tõttu õnnetusse sattunud või autoroolis väsimust tundnud inimesed ei teagi, et neid võib kimbutada uneapnoe.

„Norskamine ei ole kunagi normaalne, see on alati märk haigusest. Õige ravi vähendab norskamist, toob tagasi tervise, vähendab unisust ning ülekaalu,“ lubab unearst dr Erve Sõõru.

1

Unearsti konsultatsioon

Kui oled aastaid tarvitanud unerohtusid, kuid see pole und kvaliteetsemaks aidanud muuta; kui Sa ei suuda uinuda, ärkad tihti, norskad, tunned end juba hommikul väsinuna ja kurnatuna, või märgati mootorsõidukijuhi tervisekontrollis uneapnoele viitavaid sümptomeid, on õige aeg tulla unearsti konsultatsioonile.


Unearsti konsultatsioonist lähemalt »
2

Muud konsultatsioonid

Unehäirete põhjused võivad mõnikord olla seotud närvisüsteemi häirete või haigustega. Küllaltki sage probleem on rahutute jalgade sündroom, millega võib tulla nii perearsti kui neuroloogi konsultatsioonile. Ka kliinilise psühholoogi poolt läbiviidud teraapiatel on teaduslikult tõestatud mõju unetuse ravis.


Konsultatsioonidest lähemalt »
3

Uuringud

Uneuuring aitab diagnoosida uneaegseid hingamishäireid, nende põhjuslikke seoseid ja hinnata uneaegsete hingamishäirete raskusastet. Bronhiaalastma ja kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) kahtlusel või ravi korrigeerimisega seoses teostame kopsufunktsiooni uuringut.


Uuringutest lähemalt »

Hea uni on tugeva tervise alus

Peaaegu kolmandiku oma elust me magame. Confido Erameditsiinikeskuse unearst dr Erve Sõõru rõhutab hea une olulisust igas elueas, sest hea uni on tugeva tervise alus. Kui aga mingil põhjusel ei õnnestu end öö jooksul välja puhata, tuleb appi tänapäevane unemeditsiin.

Magamise ajal und uurides võivad arstid sinu organismist leida esimesi viited tõsistele haigustele, näiteks südamerütmihäiretele või kõrgvererõhktõvele.

„Unemeditsiin tegeleb une-ärkveloleku häirete ja unehäirete ennetamise, diagnostika ja raviga,“ selgitab dr Sõõru. „Minu huviks on uneaegsed hingamishäired, näiteks norskamine või hingamiskatkestused, nende diagnostika ja ravi. Koostöös kolleegidega saame aidata ka kõige keerukamatel juhtudel,“ annab dr Sõõru aimu võimalustest, mida unemeditsiin inimestele pakub.

Loen lähemalt »

Dr Erve Sõõru

Unearst-kopsuarst Doktorist lähemalt »