Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Mehe steriliseerimine (vasektoomia)

  Näita vabasid aegasid

  Mehe steriliseerimine (vasektoomia ehk seemnejuha katkestamine) on mehepoolne rasestumise vältimise meetod, mille raames suletakse naha väikeste sisselõike/lõigete kaudu mõlemast munandist väljuvad seemnejuhad. Sellega blokeeritakse spermatosoidide jõudmine spermasse ja kogunemine seemnepõiekestesse. Lihtne pisioperatsioon annab ligi 100% kaitse rasestumise vastu. Oluline on teadvustada, et steriliseerimine on põhimõtteliselt tagasipöördumatu meetod.

  Steriliseerimist võib Eesti Vabariigi seaduse järgi teha vähemalt 35-aastasele mehele või mehele, kel on vähemalt kolm last või muu meditsiiniline näidustus. Steriliseerimise teostamiseks pöörduge uroloogi konsultatsioonile.

  Hea teada

  • Protseduur on enamasti valutu. Seda teostatakse kohaliku tuimestusega või narkoosis.
  • Paar päeva pärast protseduuri on soovitatav vältida kehalist pingutust ja hoiduda seksuaalelust.
  • Rasestamist ärahoidev toime ei saabu kohe protseduuri järel. Vähemalt kolme operatsioonile järgneva kuu jooksul soovitatakse kasutada alternatiivseid rasestumisvastaseid meetodeid. Enne nendest loobumist on vaja teha seemneanalüüs veendumaks, et protseduur on andnud täieliku kaitse. Organism võib ise rekanaliseerida seemnejuhad u 2% juhtudest.
  • Vasektoomia ei mõjuta seksuaalfunktsiooni ega tõsta terviseriske.
  Vasoresektsioon (narkoosis)
  1200 €
  75 min
  Vasoresektsioon (lokaalanesteesias)
  1000 €
  60 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Mehe steriliseerimine (vasektoomia)

  Otsi vabasid aegasid