günekoloog naistearst mammoloog ämmaemand rasestumisvastased vahendid raseduse vastu pere planeerimine suguhaiguste kontroll abort raseduse katkestamine rindade kontroll rinnauuring pidamatus

Günekoloogia

Naistearst ehk günekoloog tegeleb naistehaiguste ennetamise ja raviga, aitab naisi nõustada pere planeerimisel või rasestumisvastaste vahendite valimisel ning toetab menupausi perioodil. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse naistearsti vastuvõtule: naise tervisekontroll, rasestumisvastased vahendid, pere planeerimine, günekoloogiline ülevaatus, ultraheliuuring, suguhaiguste kontroll, vaagnapõhja allavahe, raseduse katkestamine (abort), uriinipidamatus, endometrioos.

Mammoloogia erialal tegeletakse rinna healoomuliste ja pahaloomuliste haiguste diagnoosimise, kirurgilise ravi ja järelkontrolliga. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse mammoloogi vastuvõtule: rindade kontroll, rinnauuring, rinna ultraheliuuring, mammograafia uuring, rinnahaigused.

Ämmaemand toetab naist enne rasedust, raseduse ajal, sünnitusel ja sünnitusjärgsel perioodil. Ämmaemandad nõustavad ka noori seksuaalhariduse valdkonnas.

Naistearsti ehk günekoloogi ja mammoloogi vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata. Tervisekassa (Haigekassa) poolt rahastatud vastuvõtt toimub vaid saatekirja olemasolul.

Ämmaemanda vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Vaata lisaks:

Valige allolevast rippmenüüst sobiv teenus

  Rinnakabinet

  Näita vabasid aegasid

  Rinnakabinetti on oodatud pöörduma igas vanuses naised, kellel on küsimusi seoses rindade tervisega ja soovivad õppida, kuidas iseseisvalt rindasid kontrollida. Rinnakabinetis töötav ämmaemand nõustab ning teostab rindade läbivaatuse, vajadusel suunab edasi uuringule või mammoloogi konsultatsioonile.

  Rinnakabinetti soovitame pöörduda:

  • ennetuslikul eesmärgil (regulaarne kontroll);
  • eesmärgiga saada rohkem teadmisi ja näpunäiteid, kuidas iseseisvalt oma rindade eest hoolt kanda ning milliseid ohumärke jälgida;

  Tegevused, mida ämmaemand visiidi käigus pakub, vastavalt individuaalsetele vajadustele:

  • terviseloo kaardistamine;
  • rindade kliiniline läbivaatus;
  • patsiendi nõustamine, sh näiteks elustiilinõustamine;
  • vajadusel suunamine esmastele uuringutele;
  • vajadusel mammoloogi vastuvõtule suunamine.
  Rinnakabineti vastuvõtt Haigekassa lepingu raames
  Tasuta
  30 min
  Rinnakabineti vastuvõtt
  40 €
  30 min

  Seda teenust osutame

  Confido Meditsiinikeskus
  Veerenni 51, Tallinn

  Broneeri aeg online’is

  Teenus: Rinnakabinet

  Otsi vabasid aegasid