Günekoloogia

Naistearst ehk günekoloog tegeleb naistehaiguste ennetamise ja raviga, aitab naisi nõustada pere planeerimisel või rasestumisvastaste vahendite valimisel ning toetab menupausi perioodil.

Naistearst ehk günekoloog tegeleb naistehaiguste ennetamise ja raviga, aitab naisi nõustada pere planeerimisel või rasestumisvastaste vahendite valimisel ning toetab menupausi perioodil. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse naistearsti vastuvõtule: naise tervisekontroll, rasestumisvastased vahendid, pere planeerimine, günekoloogiline ülevaatus, ultraheliuuring, suguhaiguste kontroll, vaagnapõhja allavahe, raseduse katkestamine (abort), uriinipidamatus, endometrioos.

Mammoloogia erialal tegeletakse rinna healoomuliste ja pahaloomuliste haiguste diagnoosimise, kirurgilise ravi ja järelkontrolliga. Peamised probleemid ja põhjused, miks pöördutakse mammoloogi vastuvõtule: rindade kontroll, rinnauuring, rinna ultraheliuuring, mammograafia uuring, rinnahaigused.

Ämmaemand toetab naist enne rasedust, raseduse ajal, sünnitusel ja sünnitusjärgsel perioodil. Ämmaemandad nõustavad ka noori seksuaalhariduse valdkonnas.

Naistearsti ehk günekoloogi ja mammoloogi vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata. Tervisekassa (Haigekassa) poolt rahastatud vastuvõtt toimub vaid saatekirja olemasolul.

Ämmaemanda vastuvõtule saab pöörduda saatekirjata.

Vaata lisaks:

Rinnakabinet

Otsi vabasid aegasid

Rinnakabinetti on oodatud pöörduma igas vanuses naised, kellel on küsimusi seoses rindade tervisega ja soovivad õppida, kuidas iseseisvalt rindasid kontrollida. Rinnakabinetis töötav ämmaemand nõustab ning teostab rindade läbivaatuse, vajadusel suunab edasi uuringule või mammoloogi konsultatsioonile.

Rinnakabinetti soovitame pöörduda:

  • ennetuslikul eesmärgil (regulaarne kontroll);
  • eesmärgiga saada rohkem teadmisi ja näpunäiteid, kuidas iseseisvalt oma rindade eest hoolt kanda ning milliseid ohumärke jälgida;

Tegevused, mida ämmaemand visiidi käigus pakub, vastavalt individuaalsetele vajadustele:

  • terviseloo kaardistamine;
  • rindade kliiniline läbivaatus;
  • patsiendi nõustamine, sh näiteks elustiilinõustamine;
  • vajadusel suunamine esmastele uuringutele;
  • vajadusel mammoloogi vastuvõtule suunamine.

Seda teenust osutame

Confido Meditsiinikeskus
Veerenni 51, Tallinn

Hind

Teenus
Hind
Kestus kuni
Rinnakabineti vastuvõtt
Tervisekassa lepingu raames (NB! Hetkel ei osutata)
Tasuta
30 min
Rinnakabineti vastuvõtt
40 €
30 min

Teenuste eest saad tasuda ka mitmes osas, järelmaksu või väikelaenuga. Loe lähemalt SIIT.

BRONEERIMINE

Broneeri iseteeninduses